reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Allegro zakazało sprzedaży odbiorników niezgodnych z DVB-T2/HEVC

dodano: 2022-04-11 16:56 | aktualizacja: 2022-04-11 17:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KPRM/Allegro/satkurier.pl

allegro Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podpisała z platformą sprzedażową Allegro porozumienie z na rzecz dostosowania warunków sprzedaży dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej. W wyniku zmian w regulaminie Allegro, sprzedaż dekoderów niespełniających wymagań określonych w rozporządzeniu w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych jest niedozwolona. Nie można zatem wystawiać tam dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej niezgodnych z DVB-T2/HEVC.

KPRM/gov.pl
KPRM Allegro TV+ sprzedaż


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zakaz sprzedaży na Allegro niezgodnych z rozporządzeniem dekoderów

1 kwietnia br. KPRM podpisała z platformą sprzedażową Allegro porozumienie dotyczące dostosowania warunków sprzedaży dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej w związku z wprowadzeniem nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC.

Dokument podpisali Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa oraz Tom Ruhan, Radca Generalny Allegro.eu.

Porozumienie ma na celu ochronę konsumentów i współpracę w celu wyeliminowania handlu urządzeniami niespełniającymi nowych wymogów technicznych.

Na mocy porozumienia, Allegro zmieniło swój regulamin i wpisało dekodery naziemnej telewizji cyfrowej na listę towarów warunkowo dopuszczonych do sprzedaży.

Oznacza to, że dekodery (tunery) telewizji naziemnej DVB-T2 muszą spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla odbiorników cyfrowych (tj. Dz.U. z 2021 r. poz. 515).

Wymagane będą też następujące elementy opisu: Podanie informacji, że dekoder (tuner) działa w standardzie wideo H.265/HEVC, standardzie audio MPEG-2 Audio Warstwa 2 i Dolby E-AC-3/Dolby Digital Plus oraz, w przypadku odbiornika posiadającego możliwość podłączenia do internetu, że posiada obsługę telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV w wersji przynajmniej 2.0.1.

Zakaz sprzedaży dekoderów będących własnością platform

Dodajmy, że zgodnie z regulaminem Allegro zakazana jest również sprzedaż dekoderów i kart będących własnością „Cyfry+, NC+, Cyfrowego Polsatu i Wizji TV”, a także urządzeń należących do Orange Polska, na przykład: Livebox 1.1, Livebox 2.0, Livebox 3.0, FunBox, Sagemcom UHD86, Sagemcom UHD88, Sagemcom WHD80, Samsung SHD85, Alcatel-Lucent ONT I-010G-A. Możliwe jest oferowanie sprzętu wykupionego, ale pod warunkiem umieszczenia w opisie oferty numeru seryjnego (w formie tekstowej).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...