reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Boże Ciało” - film Canal+ w TVN

dodano: 2022-04-15 23:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

Kino Świat Canal+ „Boże Ciało” W sobotę, 16 kwietnia br. o godz. 21:25 w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo polsko-francuski film „Boże Ciało”. Producentem filmu jest Aurum Film, koproducentami są Canal+, WFS Walter Film Studio, Podkarpacki Fundusz Filmowy i Les Contes Modernes, a dystrybutorem jest Kino Świat. Film współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Podkarpacki Fundusz Filmowy i CNC Cinemas du Monde - Institut Francais. Wystąpili Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj-Jonak, Tomasz Ziętek, Tomasz Włosok, Łukasz Simlat, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Bartosz Bielenia.

Kino Świat Canal+ „Boże Ciało”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obraz jest historią 20-letniego Daniela (w tej roli Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Kiedy pod nieobecność duchownego niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii (Aleksandra Konieczna). Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej (więcej tutaj i tutaj).

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta (Eliza Rycembel), coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw (więcej tutaj).

Reżyserem filmu jest Jan Komasa, autorem scenariusza Mateusz Pacewicz, a za zdjęcia odpowiadał Piotr Sobociński jr. W obsadzie znaleźli się Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Barbara Kurzaj-Jonak, Tomasz Ziętek, Tomasz Włosok, Łukasz Simlat, Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn i Bartosz Bielenia. Film „Boże Ciało” był polskim kandydatem do „Oscara” (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Boże Ciało” pojawił się w kinach w piątek, 11 października 2019 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Bartosz Bielenia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boże Ciało”, foto: Kino Świat
Bartosz Bielenia na plakacie promującym kinową emisję filmu „Boże Ciało”, foto: Kino Świat


„Boże Ciało” - emisja w sobotę, 16 kwietnia 2022 roku o godz. 21:25 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...