reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Założyciel TV Republiki tworzy telewizję dla Ukraińców

dodano: 2022-04-22 16:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TV Regio „TV Regio Ukraine” W związku z wciąż trwającym atakiem militarnym Rosji na Ukrainę, czego konsekwencją jest pojawienie się w sąsiednich krajach, w tym w Polsce, uchodźców z Ukrainy, w ramach kanału TV Regio ruszyło pasmo „TV Regio Ukraine”. Tworzone jest ono w języku ukraińskim przez ukraińskie dziennikarki. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy na ten projekt. W opisie zbiórki znajdziemy, że chodzi o pomoc „w budowie i działaniu pierwszej telewizji dla Ukraińców w Polsce, dostępnej w internecie oraz w sieciach kablowych”, z jednoczesnym dodaniem, że w sieciach kablowych nie będzie to osobny kanał, ale pasmo w ramach obecnej już na rynku od 2019 roku stacji TV Regio (Dynamic Media).

TV Regio „TV Regio Ukraine”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Drodzy państwo - pomóżcie proszę w budowie i działaniu pierwszej telewizji dla Ukraińców w Polsce, dostępnej w internecie oraz w sieciach kablowych (poprzez TV Regio). Założyłem TV Regio Ukraina wraz z Michałem Nieckarzem (przedsiębiorcą i właścicielem telewizji kablowej TV Regio), żeby pomóc milionom Ukraińców w ich codziennych problemach, żeby poradzić im, jak odnaleźć się w naszym kraju, znaleźć pracę, lekarza, mieszkanie. Chcemy też podawać im aktualne informacje z Ukrainy, opowiadać, jak radzą sobie ich rodacy w Polsce i radzić im co robić w trudnej sytuacji, w jakiej setki tysięcy z nich znalazło się.

Zatrudniłem spośród uchodźców kilka dziennikarek, które przyjechały tu ze swoimi dziećmi, uciekając przed wojną, a zostawiając swoich mężów na linii frontu. Organizuję - bez żadnego oficjalnego wsparcia - codzienny program informacyjny dla nich.

O wsparcie tej inicjatywy bardzo was proszę. To początek, dopiero uruchomiliśmy prowizoryczne studio i newsroom w moich biurach. Liczymy na realizację naszej ważnej misji i waszą pomoc w tym dziele! Rozumiem, że jest wiele form pomocy Ukrainie teraz. Uważam jednak, że informowanie ich i pomoc w akomodacji oraz asymilacji jest jednym z bardzo istotnych celów pomocy

- informuje Piotr Barełkowski. który w przeszłości odpowiadał za takie kanały jak TV Biznes (dziś pod nazwą Polsat News 2), TV Republika i wPolsce.pl.

W ramach zbiórki w serwisie zrzutka.pl twórcy pasma „TV Regio Ukraine” chcą uzbierać 50 tysięcy złotych (przejdź na stronę).

Materiały emitowane przez TV Regio w ramach pasma „TV Regio Ukraine” dostępne są także w internecie, w serwisie YouTube (zobacz wideo). Pasmo tworzone jest w języku ukraińskim przez ukraińskie dziennikarki, które przybyły do Poznania z Charkowa i Kijowa.

Kanał TV Regio rozpoczął nadawanie w 2019 roku (więcej tutaj). Stacja dostępna jest w sieciach kablowych i IPTV (więcej tutaj i tutaj). Za projektem tym stoi firma Dynamic Media.

„TV Regio Ukraine” w TV Regio - zapowiedź:„TV Regio Ukraine” - emisja od poniedziałku do piątku w godz. 6:45 i 21:00 w TV Regio.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...