reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Elon Musk przejmuje Twittera

dodano: 2022-04-25 21:59
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Twitter/satkurier.pl

Twitter Twitter zostanie przejęty przez podmiot w całości należący do Elona Muska, w cenie 54,20 dol. za akcję. Transakcja opiewa na kwotę około 44 mld dol. Oczywiście warunkiem zamknięcia transakcji jest uzyskanie zielonego światła ze strony akcjonariuszy Twittera oraz otrzymanie stosownych zgód regulacyjnych. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, założyciel SpaceX posiadał dotychczas 9 proc. udziałów w Twitterze. Jest to jedna z najbardziej popularnych platform społecznościowych na świecie.

Elon Musk, fot. TED@YouTube
Elon Musk TED YouTube


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twitter, Inc. ogłosił 25 kwietnia br., że zawarł ostateczną umowę, zgodnie z którą zostanie przejęty przez podmiot w całości należący do Elona Muska, w cenie 54,20 dol. za akcję, w transakcji o wartości około 44 mld dol. Po jej sfinalizowaniu Twitter stanie się spółką prywatną - zostanie wycofany z giełdy.

Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze Twittera otrzymają po zamknięciu proponowanej transakcji 54,20 dol. w środkach pieniężnych za każdą posiadaną przez nich akcję zwykłą Twittera. Cena zakupu stanowi 38 proc. premię w stosunku do ceny zamknięcia akcji Twittera z dnia 1 kwietnia 2022 roku, czyli ostatniego dnia handlowego przed ujawnieniem przez Muska posiadania około 9 proc. udziałów w Twitterze.
 

- Zarząd Twittera przeprowadził przemyślany i kompleksowy proces oceny propozycji Elona z celowym skupieniem się na wartości, pewności i finansowaniu. Proponowana transakcja zapewni znaczną premię pieniężną i wierzymy w to, że jest to najlepsza droga dla akcjonariuszy Twittera - powiedział Bret Taylor, przewodniczący zarządu Twittera.

- Twitter ma cel i znaczenie, które mają wpływ na cały świat. Głęboko dumny z naszych zespołów i zainspirowany pracą, która nigdy nie była ważniejsza - powiedział Parag Agrawal, dyrektor generalny Twittera.

- Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem miejskim, na którym debatuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości - powiedział Elon Musk. - Chcę również, aby Twitter był lepszy niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako open source w celu zwiększenia zaufania, pokonując boty spamowe i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał - nie mogę doczekać się współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby ten potencjał odblokować.


Na potrzeby transakcji Elon Musk weźmie kredyt na kwotę 25,5 mld dol. oraz zapewni około 21 mld dol. zaangażowania kapitałowego. Transakcja, która została jednogłośnie zatwierdzona przez radę dyrektorów Twittera, ma zostać zamknięta w 2022 roku, pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Twittera, otrzymania stosownych zgód regulacyjnych oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Źródło: reuters.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...