reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fantastyczne lata 80.” w maju w AMC

dodano: 2022-05-07 13:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W maju br. kanał AMC poleca swoim widzom w ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” takie produkcje filmowe jak „Labirynt”, „Czerwona Sonja”, „Christine”, „Coś”, „Pogromcy duchów”, „Pogromcy duchów II”, „Postrach nocy” i „Zemsta czarownika”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. kanał AMC zaprasza na pasmo filmowe „Fantastyczne lata 80.” - w każdą sobotę (od 7 maja br.) od godziny 22:00 widzowie będą mogli obejrzeć kultowe filmy z tego okresu. Na antenie pojawią się takie produkcje filmowe jak „Labirynt”, „Czerwona Sonja”, „Christine”, „Coś”, „Pogromcy duchów”, „Pogromcy duchów II”, „Postrach nocy” i „Zemsta czarownika” (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.” w AMC:

„Labirynt” („Labyrinth”) 
reżyseria: Jim Henson, występują: David Bowie, Jennifer Connelly, Toby Froud, Shelley Thompson i Christopher Malcolm
emisja: w sobotę, 7 maja br. o 22:00

Nastoletnia Sarah przywołuje gobliny ze swojej ulubionej książki, „Labiryntu”, aby ukradły jej przyrodniego braciszka Toby'ego. Kiedy tak się rzeczywiście dzieje, Sarah musi rozwikłać Labirynt Króla Goblinów w ciągu 13 godzin. W przeciwnym razie Toby sam stanie się goblinem.

„Czerwona Sonja” („Red Sonja”) 
reżyseria: Richard Fleischer, występują: Brigitte Nielsen, Sandahl Bergman, Arnold Schwarzenegger i Paul L. Smith
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 7 na 8 maja br. o 0:00

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.

„Christine” („Christine”)
reżyseria: John Carpenter, występują: Keith Gordon, John Stockwell, Alexandra Paul, Robert Prosky i Harry Dean Stanton 
emisja: w sobotę, 14 maja br. o 22:00

Licealista Arnie Cunningham zakochuje się w Christine - jaskrawoczerwonym samochodzie marki Plymouth Fury z 1957 roku. Auto nie jest w najlepszym stanie, więc chłopak wyznacza sobie za cel przywrócenie go do pierwotnej świetności. Jednak jego przyjaciele zauważają, że nie tylko samochód się zmienia. Arnie wydaje się spędzać coraz więcej czasu z Christine. Staje się też zarozumiały i arogancki, co zupełnie nie przypomina jego prawdziwego charakteru. Film zrealizowany na podstawie powieści Stephena Kinga.

„Coś” („The Thing”) 
reżyseria: John Carpenter, występują: Kurt Russell, Richard Masur, Richard Dysart, Donald Moffat i Wilford Brimley  
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 14 na 15 maja br. o 0:05

Zimą 1982 roku dwunastoosobowy zespół naukowców w odległej stacji badawczej na Antarktydzie odkrywa obcego, który spędził ponad 100 tysięcy lat zakopany w śniegu. Po odmrożeniu, zmieniająca kształt istota sieje spustoszenie w bazie i wywołuje panikę zmieniając się w jednego z członków załogi.

„Pogromcy duchów” („Ghostbusters”) 
Reżyseria: Ivan Reitman
Występują: Sigourney Weaver, Harold Ramis, Rick Moranis, Bill Murray i Dan Aykroyd
emisja: w sobotę, 21 maja br. o 22:00

W Nowym Jorku zaczynają dziać się niepokojące rzeczy - coraz częściej dochodzi tam do zjawisk paranormalnych. Jedynymi osobami, które o tym wiedzą, są trzej niezwykle błyskotliwi i nieco dziwni parapsycholodzy z nowojorskiego uniwersytetu, którzy stracili grant na badania. Zmuszeni do rezygnacji z pracy naukowej, zakładają własną firmę. Otwierają biuro w starej remizie strażackiej i stają się pogromcami duchów, którzy za opłatą wyłapują dokuczliwe duchy, straszydła i poltergeisty.

„Pogromcy duchów II” („Ghostbusters II”)
reżyseria: Ivan Reitman, występują: Sigourney Weaver, Bill Murray i Dan Aykroyd
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 21 na 22 maja br. o 0:05

Wielki powrót. Po czterech latach od swoich ostatnich przygód, byli pogromcy duchów mają zakaz uprawiania swojej działalności. Ich zajęciem stało się prowadzenie niszowych talk-show w telewizjach kablowych i zabawianie dzieci na przyjęciach urodzinowych. Dana Barrett, po rozstaniu z Venkmanem, związała się z innym mężczyzną i urodziła mu dziecko, jednak ten związek również się rozpadł. To właśnie ośmiomiesięczny Oscar, którego wózek w tajemniczy sposób sam się porusza, skłania Danę do skontaktowania się z pogromcami duchów. Dana ma dziwne przeczucia co do swojego współpracownika - dziwacznego konserwatora sztuki - i zdaje sobie sprawę, że siły nadprzyrodzone znów wtargnęły w jej życie. Do kogo więc ma zadzwonić?

„Postrach nocy” („Fright Night”) 
reżyseria: Tom Holland , występują: William Ragsdale, Amanda Bearse, Stephen Geoffreys i Chris Sarandon
emisja: w sobotę, 28 maja br. o 22:00

Charley Brewster jest zwykłym nastolatkiem, który mieszka w miasteczku Rancho Corvalis. Charley jest oddany swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Fordowi Mustangowi rocznik 1968. Chłopak jest zupełnie normalny, poza jedną rzeczą - jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Niestety trudno jest przekonać kogokolwiek, by mu uwierzył. Jego mama proponuje valium i kakao, Amy uważa, że naoglądał się za dużo strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed zaleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, uważa urojenia biednego dzieciaka za sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Tylko jego elegancki i złowrogi sąsiad, Jerry, traktuje Charleya poważnie. Jerry chce się upewnić, że nastolatek przestanie opowiadać swoje historie. Już na zawsze.

„Zemsta czarownika” („Witchtrap”) 
reżyseria: Kevin Tenney, występują: Kathleen Bailey, Judy Tatum i James W. Quinn
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 maja br. o 0:05

Zespół parapsychologów zostaje wynajęty do przeprowadzenia egzorcyzmów nad złym duchem czarownicy, który nawiedza pewną gospodę.
 
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International


„Fantastyczne lata 80.” - emisja w soboty (od 7 maja 2022 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...