reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Info HD i TVP World HD w sieci Telia Lietuva

dodano: 2022-05-20 09:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Info nowe studio Jak poinformował nadawca, w maju br. firma Telia Lietuva, największy operator kablowy na Litwie, włączyła do swojej oferty 2 kolejne kanały Telewizji Polskiej: TVP World HD i TVP Info HD. Dostępne są one dla abonentów sieci posiadających pakiety Midi i Maxi. W ofercie operatora znajdują się już TVP Wilno HD i TVP Polonia.

TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2016 roku nadawanie rozpoczął kanał TVP Info HD, wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2007 roku stacji TVP Info - wersje SD i HD mają identyczne ramówki. Kanał TVP Info w 2007 roku zastąpił w portfolio Telewizji Polskiej stację TVP3, będącą wspólnym pasmem dla stacji ośrodków regionalnych nadawcy, stając się ich pasmem wspólnym. W 2013 roku władze TVP podjęły decyzję o rozdzieleniu obu anten i uruchomieniu pełnowymiarowego i całodobowego kanału informacyjnego TVP Info oraz stacji pod nazwą TVP Regionalna (choć już wtedy rozważano powrót do marki TVP3), która stała się pasmem wspólnym dla ośrodków regionalnych. W 2016 roku TVP Regionalna zmieniła nazwę na TVP3. Dodajmy, iż Trójkę, a wcześniej TVP Info, tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa i TVP3 Wrocław. Oprócz tego samodzielnie funkcjonuje TVP Wilno. W ramówce TVP Info HD widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, prezentujące informacje o wydarzeniach w kraju i na świecie (więcej tutaj).

TVP World HD to kanał z portfolio Telewizji Polskiej, który rozpoczął nadawanie w 2021 roku. Stacja nadaje w języku angielskim. Kanał powstał w wyniku przekształcenia funkcjonującego na rynku od 2018 roku projektu Poland In. W ramówce TVP World HD widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, prezentujące informacje o wydarzeniach w kraju i na świecie (więcej tutaj).

Dodajmy, że abonenci sieci Telia Lietuva mieli już wcześniej dostęp do kanałów TVP Wilno HD i TVP Polonia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...