reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vectra wprowadza Internet światłowodowy 10 Gb/s

dodano: 2022-05-25 10:37 | aktualizacja: 2022-05-25 17:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Vectra/satkurier.pl

Vectra W czerwcu br. Vectra wprowadzi do oferty dwie nowe prędkości Internetu na łączach światłowodowych w technologii FTTH: 2,5 Gb/s i 10 Gb/s. Z nowych prędkości na start skorzystać będą mogli mieszkańcy 9 miast: Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Nowego Dworu Mazowieckiego, Olsztyna, Pruszkowa, Radomia, Warszawy i Wrocławia, dowiedział się satkurier.pl. Do końca roku Internet 2,5 Gb/s i 10 Gb/s będzie dostępny dla ponad 220 tys. gospodarstw domowych w 30 miastach w kraju, zapowiada Vectra. Oferta cenowa nowych usług zostanie opublikowana wraz z komercyjnym startem w czerwcu.

Vectra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vectra zaoferuje nowe usługi Internetu w oparciu o technologię XGS-PON. Umożliwia ona symetryczny transfer danych z prędkością nominalną 10 Gb/s. W połączeniu z urządzeniem zapewniającym bezprzewodowy dostęp do Internetu, będącym w ofercie operatora, działającym w standardzie WiFi 6, możliwe jest korzystanie z usług cyfrowych na niedostępnym dotychczas poziomie.
 

– Vectra od zawsze poszukuje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają świadczenie usług na wyższym poziomie, zarówno pod względem ich parametrów technicznych, jak i jakości. Dzisiaj oddajemy w ręce naszych klientów technologię przyszłości – Internet z prędkością do 10 Gb/s – komentuje Michał Bartkowiak, prezes zarządu Vectra S.A.

Oferta nowych prędkości Internetu od Vectra skierowana jest do zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnych transferów danych, zarówno w zakresie pobierania, wysyłania, jak i niskiego pingu. Jest to produkt dedykowany graczom, informatykom, artystom, grafikom, producentom muzycznym i filmowym czy użytkownikom korzystającym z różnego rodzaju platform streamingowych, którzy jednocześnie korzystają z usług w domu.

Pełne skorzystanie z możliwości nowych usług wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń, w tym tych wykorzystywanych bezpośrednio przez użytkowników końcowych. Zastosowana przez Vectra technologia XGS-PON 10G umożliwia nominalny transfer danych z prędkością 10 Gb/s. W testach przeprowadzonych przez zespół inżynierów Vectra, przy wykorzystaniu sprzętu możliwego do skonfigurowania przez użytkownika indywidualnego, osiągnięto symetryczny transfer danych na poziomie 8,1 Gb/s.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...