reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Już ponad 300 tys. złożonych wniosków o dofinansowanie

dodano: 2022-06-02 10:28
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KPRM/gov.pl

abonament RTV pieniądze Na koniec maja br. liczba złożonych wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej wyniosła ponad 300 tys. Rządowy program obejmuje zakup telewizora lub dekodera, obsługujących nowy standard DVB-T2/HEVC. To odpowiedź na trwającą w Polsce zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Zdecydowana większość wniosków - ok. 85 proc., dotyczy dofinansowania do zakupu dekodera, poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

kot pieniądze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej wymaga posiadania sprzętu przystosowanego do nowego standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną, muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku (kwota 250 zł na zakup telewizora i 100 zł na zakup dekodera), to główny cel rządowego projektu.

Pamiętajmy, że składając wniosek świadczeniobiorca oświadcza m.in. że jego gospodarstwo domowe posiada trudną sytuację materialną. Zakup bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych) może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Jak uzyskać dofinansowanie?
Wniosek o dofinansowanie można złożyć za pośrednictwem:
  • formularza online na platformie gov.pl,
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej.

Po złożeniu wniosku otrzymuje się specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w przeszło 3600 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka.

Program dofinansowania trwa do 31 grudnia 2022 roku i do tego czasu można otrzymać i zrealizować świadczenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...