reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjski Pierwyj kanał i Pobieda wyłączone z Hot Birda

dodano: 2022-06-06 13:10
autor: RO | źródło: parabola.cz/satkurier.pl

Pierwyj kanal Najpopularniejszy, europejski system satelitarny Eutelsat Hot Bird 13°E zawiesza dystrybucję kolejnych "dużych" stacji telewizyjnych z Rosji. Po ostatnim wyłączeniu należących do państwowego VGTRK kanałów RTR Planeta i Rossija 24, teraz przyszła kolej na publicznego Pierwyj kanał - Wsiemirnaja siet i jego projekty Pierwyj i Pobieda.

24tv.ua
Rosja sankcje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Choć Pierwyj nie został objęty 6. pakietem sankcji UE za napaść zbrojną Rosji na Ukrainę, to przekazuje identyczny punkt widzenia na ten konflikt, co państwowy VGTRK. Unia Europejska określa rosyjskie media jako narzędzie manipulacji informacjami i szerzenia dezinformacji o wojnie w Ukrainie, w tym propagandę w celu destabilizacji krajów sąsiadujących z Rosją, a także UE i jej państw członkowskich.

Pierwyj był transmitowany od ponad 20 lat z pozycji 13°E, a od 18 lat przez operatora GlobeCast na częstotliwości 12,597V (DVB-S) w kompresji MPEG-2 - start emisji w 2004 i ówcześnie ten kanał był znany międzynarodowej widowni jako ORT (w tunerach zapisywał się nazwą Ostankino). Od około grudnia 2015 r. europejska wersja Pierwyj była nadawana równolegle w MPEG-4 w ramach promowania lepszego standardu kompresji wideo. 6 czerwca 2022 r. wyłączono Pierwyj w dwóch typach kompresji: MPEG-2 i MPEG-4 (obie wersje w jakości SD).

Pobieda to kanał realizowany przez firmę zależną Pierwyj, Cyfrowa Telerodzina. Oferuje rosyjskie filmy i programy telewizyjne, klasykę radzieckiego kina wojskowego oraz filmy dokumentalne o II wojnie światowej. Ponieważ promuje rosyjskie wojsko, które stało się symbolem napadania na inne kraje, mordowania ludności i niszczenia obiektów cywilnych oraz jest własnością nadawcy Pierwyj, został również odłączony z transmisji na Europę. Pobieda pojawił się na Hot Birdzie w marcu 2020 roku.

Prawdopodobnie lada moment zakończy się transmisja NTV Mir z tp. 126 (11,034V; DVB-S). W momencie publikacji artykułu jest normalnie prowadzona.

Parametry techniczne wyłączonego Pierwyj (MPEG2, MPEG-4; SD):
Eutelsat Hot Bird 13E (13°E)
tp. 94 (12,597 GHz, pol.  V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

Parametry techniczne wyłączonego Pobieda (MPEG-4/HD):
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 50 (11,727 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

Źródło: parabola.cz  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...