reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1 mln funtów za piracki streaming z Dreamboxa

dodano: 2022-06-07 13:10
autor: Dr. Hack | źródło: FACT/Premier League

Illegal streaming premier league piractwo 360px.jpg Przestępcy uznanemu za winnego dostarczania nielegalnych urządzeń do transmisji strumieniowej (w tym przypadku chodzi o odbiorniki Dreambox na Linuksie), które zapewniają nieautoryzowany dostęp do transmisji meczów angielskiej Premier League, otrzymał nakaz zapłaty prawie 1 mln funtów (1,17 mln euro). Niejaki Steven King był jednym z trzech użytkowników odbiorników Dreambox, którzy zostali skazani na łącznie 17 lat więzienia za spisek w celu oszustwa (piractwa TV). To jeden z najbardziej srogich wyroków jaki kiedykolwiek wydano za przestępstwa związane z piractwem.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Steven King prowadził piracki streaming z odbiornika Dreambox dla pubów i został za to skazany na 7 lat i 4 miesiące w marcu 2019 r.
W Sądzie Koronnym w Warwick w brytyjskim Midlands nakazano mu zrzeczenie się dochodów z działalności przestępczej i zapłatę 963 tys. GBP w ciągu 3 miesięcy. Jeśli nie zapłaci to grozi mu przedłużenie kary pozbawienia wolności o dodatkowe 6 lat i 8 miesięcy. Sędzia orzekł też, że Steven King musi również oddać swój paszport w ciągu 28 dni, bo nie może podróżować za granicę, dopóki suma nie zostanie zapłacona.

Piraci handlowali odbiornikami Linuksowymi pod nazwami: Dreambox (bez osobowości prawnej), Dreambox TV Limited i Digital Switchover Limited, za pośrednictwem stron internetowych dreamboxtv.co.uk i yourfootie.com. Dzięki temu trzej mężczyźni zapewnili nielegalny dostęp do transmisji angielskiej Premier League ponad tysiącowi pubów, klubów i domów w całej Anglii i Walii. Prawdopodobnie korzystano z sygnału z polskiej i francuskiej platformy CANAL+. Pierwotnie ta sprawa była prywatnie ścigana przez Premier League po wspólnym dochodzeniu z FACT w sprawie pirackiej usługi.

- Wynik ten wyraźnie pokazuje, że dostarczanie nielegalnych strumieni jest przestępstwem kryminalnym prowadzącym do kary więzienia i znaczących konsekwencji finansowych

– powiedział główny radca prawny Premier League - Kevin Plumb.

- Cieszymy się, że sądy uznały powagę przestępstw związanych z piractwem, a Premier League zażądała, aby wszystkie odzyskane pieniądze wróciły do ​​organów publicznych, w tym organów ścigania, aby pomóc im kontynuować fantastyczną pracę, którą wykonują, pomagając w sprowadzaniu takich ludzi do sprawiedliwości.

- To ostrzeżenie dla każdego, kto sprzedaje subskrypcje lub urządzenia, które umożliwiają dostęp do treści bez wynagrodzenia legalnego dostawcy – ryzykujesz pobyt w więzieniu i utratę własności, samochodów i innych dochodów z przestępstwa

– dodał dyrektor FACT Kieron Sharp.

- FACT będzie nadal współpracować z Premier League i innymi posiadaczami praw, aby rozprawić się z nielegalnym streamingiem i pociągnąć osoby za nim odpowiedzialne za ich działania.


Premier League kontynuuje walkę z piractwem swoich treści, współpracując z partnerami i władzami nadawców w celu wyeliminowania nielegalnych transmisji oraz dochodzenia i ścigania dostawców nielegalnych usług transmisji strumieniowej. Globalne działania antypirackie prowadzone przez Ligę mają na celu zarówno dostarczanie, jak i dostęp do nielegalnych treści.

Orzeczenie sądowe jest ostatnim pomyślnym rozstrzygnięciem Premier League w brytyjskich sądach karnych
Następuje po 16-miesięcznym pozbawieniu wolności Paula Faulknera za przyznanie się do wielu naruszeń praw autorskich i oszustw. Obejmowało to oddzielny 4-miesięczny wyrok pozbawienia wolności za oglądanie nielegalnych treści, które dostarczał innym, przy czym sędzia uznał, że korzystanie przez Faulknera z nieautoryzowanej usługi było samo w sobie odrębnym przestępstwem.

Źródło: premierleague.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...