reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zielona energia do zasilania systemów antenowych Grupy TVN

dodano: 2022-06-13 16:10 | aktualizacja: 2022-06-13 20:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa TVN

TVN antena tvn24.pl Grupa TVN poinformowała, że rozpoczęła proces montowania paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków, co umożliwi wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do zasilania systemów antenowych. Na dwóch obiektach Grupy zainstalowanych zostanie 96 paneli, zapewniających łącznie 35,5 kW mocy. Miałoby to pozwolić na zredukowanie emisji dwutlenku węgla o prawie 30 ton rocznie, czyli tyle, ile jest w stanie pochłonąć 4300 drzew. Grupa TVN zapewniła, że chce rozwijać się w kierunku większego pozyskiwania i wykorzystywania zielonej energii w przyszłości.

Budynek Grupy TVN, ul. Augustówka 3 w Warszawie, fot. tvn24.pl
siedziba TVN anteny ul. Augustówka 3 Warszawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Grupy TVN w czerwcu 2022 roku. 70 sztuk – o mocy 370 W każdy – pojawi się na budynku przy ul. Augustówka 3 w Warszawie, gdzie znajduje się hub technologiczny spółki. Instalacja, która znajdzie się na dachu, wyprodukuje prawie 26 kW energii, co pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 21,6 ton rocznie.

Kolejne panele pojawią się na przełomie sierpnia i września tego roku w budynku Grupy przy ul. Powsińskiej 4 w Warszawie. Na górze obiektu umieszczonych zostanie 26 sztuk paneli fotowoltaicznych. Ilość energii, którą wyprodukują one przez rok, wynosi 9,6 kW, a ich działanie przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o 8,2 tony.
 
Budynek Grupy TVN przy ul. Powsińskiej 4 w Warszawie, fot. Grupa TVN

Przyjmując, że na jednym hektarze lasu rośnie ok. 700 średniej wielkości drzew, a każde z nich absorbuje z atmosfery od 6 do 7 kilogramów dwutlenku węgla rocznie, dzięki zielonej energii wyprodukowanej przez 96 paneli fotowoltaicznych, które montuje na dwóch pierwszych budynkach Grupa TVN, do atmosfery nie wyemitowana zostanie taka ilość CO2, którą co roku pochłania areał ok. 6 hektarów lasu, szacuje Grupa TVN.
 

– Wykorzystanie w naszej działalności biznesowej odnawialnych źródeł energii to kolejny krok w realizacji strategii prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie. Od lat podejmujemy wiele inicjatyw proekologicznych, wdrażamy politykę środowiskową, wspieramy lokalne inicjatywy, prowadzimy działania edukacyjne i kampanie społeczne. Teraz rozpoczęliśmy pilotażowy program montowania paneli fotowoltaicznych na naszych dwóch budynkach z zapleczem technologicznym, tj. m.in. z naszymi antenami. Podobnie jak w każdym obszarze biznesu, tak i w podejmowanych działaniach prośrodowiskowych staramy się poszukiwać nowoczesnych, innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań. Montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli nam na realizację transmisji antenowych wprost ze źródeł odnawialnych. Jest to kierunek, który na pewno będziemy rozwijać w przyszłości – powiedział Krzysztof Kozłowski, CTO Grupy TVN.

Wśród działań proekologicznych podjętych wcześniej przez Grupę TVN wymienić można m.in. akcje sadzenia drzew czy umieszczenie uli na dachu siedziby głównej firmy w Warszawie.

We współpracy z akcją Posadzimy.pl firma należąca do globalnego giganta rynku medialnego – Warner Bros. Discovery – tylko w tym roku zasadziła w Polsce 2100 drzew, co przekłada się na ponad 2300 m² lasu.

W czterech ulach zamontowanych na dachu budynku przy ul. Wiertniczej w Warszawie zamieszkało 80 tys. pszczół, które będą zapylać rośliny w promieniu 3 km od lokalizacji. Eksperci szacują, że w szczycie sezonu ich liczba może wzrosnąć nawet do 240 tys.

W strukturze globalnej Grupy od lat działa inicjatywa pracownicza GreenD. W ramach jej lokalnej, polskiej odsłony zaangażowani pracownicy działają na rzecz budowania świadomości dotyczącej środowiska naturalnego, klimatu i ochrony przyrody. Grupa GreenD angażuje się w promocję takich tematów, jak recykling, zero waste, zdrowy styl życia, eko produkty oraz redukcja plastiku.

Dzięki GreenD wprowadzono w firmie pięciofrakcyjną segregację śmieci, zaczęto zamawiać wodę w szklanych butelkach, umożliwiono recykling baterii, doprowadzono do zniknięcia jednorazowych plastikowych sztućców, naczyń i pudełek w biurach Grupy TVN oraz wprowadzono więcej propozycji wegetariańskich w menu pracowniczej stołówki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...