reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Silikonowy akumulator EV ładuje się w 98% w 10 minut

dodano: 2022-06-15 11:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: Enovix

Enovix akumulator bateria 3D EV 360px Technologia akumulatorów firmy Enovix może pewnego dnia skrócić czas ładowania pojazdów elektrycznych do zaledwie kilku minut. Czasy ładowania są niezwykle ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o popularyzację pojazdów elektrycznych. Widzimy ekscytujące postępy mające na celu przywrócenie użytkowników na drogę z minimalnym opóźnieniem. Amerykański start-up Enovix ma nadzieję odegrać swoją rolę w tym wszystkim dzięki projektowi baterii nowej generacji, który, jak twierdzi, można teraz prawie całkowicie naładować w mniej niż 10 minut.

Enovix
Enovix akumulator bateria 3D EV auto elektryczne 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skrócenie cennych minut z potencjalnego czasu podłączania pojazdów elektrycznych jest powszechnym celem naukowców zajmujących się akumulatorami i widzieliśmy przełomowe osiągnięcia zarówno dzięki grupom badawczym, jak i prywatnym firmom pracującym w tej dziedzinie. Obejmuje to badania szczegółowo opisujące baterie aluminiowo-jonowe i eksperymentalne elektrody , które mogą skrócić czas ładowania do zaledwie kilku minut, podczas gdy start-upy, takie jak StoreDot i znani gracze, tacy jak Volvo, również rzucają czapki na ring.

Firma ABB ma to, co twierdzi, że jest najszybszą na świecie ładowarką do pojazdów elektrycznych, z możliwością pełnego naładowania samochodu w 15 minut lub mniej. Enovix pracuje nad podcięciem tych liczb dzięki swojej zastrzeżonej architekturze baterii, która obejmuje katodę i anodę klasy EV wykonaną z krzemu, ukształtowaną w „architekturę ogniw 3D”.

W ciągu ostatniej dekady badań nad akumulatorami regularnie obserwowaliśmy obecność krzemu , który stanowił alternatywę dla grafitu stosowanego w dzisiejszych anodach ze względu na jego znacznie lepszy potencjał magazynowania energii.

Enovix nie zagłębia się w liczby dotyczące tego aspektu wydajności, tylko po to, by powiedzieć, że konstrukcja baterii zwiększa gęstość energii i może wytrzymać ponad 1000 cykli, zachowując 93% swojej pojemności.

Firma rozwija swoją technologię w ramach programu grantowego Departamentu Energii USA i ma nadzieję zaoferować rozwiązanie nie tylko dla pojazdów elektrycznych, ale także dla szerszych zastosowań związanych z magazynowaniem energii.

Enovix twierdzi, że jego akumulator można naładować od zera do 80 proc. w ciągu zaledwie 5,2 minuty, a do ponad 98 proc. w mniej niż 10 minut.

- Możliwość szybkiego ładowania może przyspieszyć masową adaptację pojazdów elektrycznych, a my byliśmy w stanie zademonstrować poziom wydajności, który spełnia i przekracza wiele planów OEM - powiedział Harrold Rust, współzałożyciel, dyrektor generalny i prezes firmy Enovix.

- Producenci pojazdów elektrycznych dążą do budowy akumulatorów, które obsługują większy zasięg, podczas gdy sektor publiczny i prywatny pracują nad zwiększeniem dostępu kierowców pojazdów elektrycznych do szybkich ładowarek. Z dumą wspieramy te cele, aby pomóc zelektryfikować przemysł motoryzacyjny i pokazać, że nasze akumulatory są ekscytującą opcją zasilania, szybko ładujących się pojazdów elektrycznych o dużym zasięgu.


Ciekawa jest prezentacja zatytułowana „Baterie litowo-jonowe z anodą krzemową do zastosowań w pojazdach elektrycznych”, która stanowi aktualizację programu dla pojazdów elektrycznych - można ją znaleźć tutaj .
 

Źródło: enovix.com  enovix.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...