reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Winnicki kupił archiwum kanału ATM Rozrywka TV

dodano: 2022-06-16 17:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (PowerTV)/satkurier.pl

ATM Rozrywka TV Michał Winnicki kupił kompletne archiwum produkcji własnych nieistniejącego już kanału ATM Rozrywka TV od jego nadawcy, ATM Grupy - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel biznesmena. Programy te pojawią się premierowo w należącej do Michała Winnickiego stacji Antena HD. Na początek będą to polskie seriale „Kozetka” i „Zameldowani”, których producentem jest KTO Movie. Co ciekawe, kanał Antena HD zastąpił w 2021 roku stację ATM Rozrywka TV w ofercie multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Kupiliśmy kompletne archiwum produkcji własnych ATM Rozrywka TV od ATM Grupy - poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Antena HD.


Przypomnijmy, że kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego 2021 roku. Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału - ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Do konkursu zgłosili się: Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV (ostatecznie jednak wniosek ten został wycofany), Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka.

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku. ATM Grupa poinformowała wcześniej, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych. Ostatecznie kanał zakończył nadawanie, a regulator rynku rozstrzygnął konkurs na korzyść stacji Silver TV - kanał ten w sobotę, 1 maja 2021 roku ruszył oficjalnie (wcześniej nadawał testowo), pod nazwą Silver TV/Antena HD, a od grudnia 2021 roku - w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmianę nazwy - oficjalnie pod marką Antena HD. Kanał ten dostępny jest, obok naziemnej emisji, także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E i znajduje się w ofertach platform Canal+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Antena HD to stacja wyspecjalizowana - dla osób w wieku od 50 lat. W ramówce kanału widzowie znajdą filmy oraz seriale fabularne i dokumentalne, programy edukacyjne, muzyczne, podróżnicze, kulinarne, rozrywkowe i religijne oraz transmisje mszy świętej (więcej tutaj).

ATM Rozrywka TV to kanał wyspecjalizowany, rozrywkowo-filmowy. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku. Dostęp do stacji mieli abonenci platform Polsat Box (wtedy pod nazwą Cyfrowy Polsat), Canal+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej - naziemna emisja była prowadzona w wyniku wygranego przez nadawcę konkursu ogłoszonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Dodajmy, iż nadawca rozważał start kanału w wysokiej rozdzielczości (ATM Rozrywka TV HD, wersje SD i HD miałyby identyczne ramówki) dla operatorów kablowo-satelitarnych, ale ostatecznie nie doszło do jego startu.

Jednym z udziałowców ATM Grupy jest Zygmunt Solorz-Żak, który jest właścicielem Cyfrowego Polsatu (Grupa Polsat Plus), do którego należy Telewizja Polsat - spółka ta współpracowała z ATM Grupą m.in. przy emisji stacji ATM Rozrywka TV (więcej tutaj).
 
Bohaterowie serialu „Kozetka”, foto: ATM Grupa
Bohaterowie serialu „Kozetka”, foto: ATM Grupa
Paulina Kęsy i Michalina Borowska w serialu „Kozetka”, foto: ATM Grupa
Paulina Kęsy i Michalina Borowska w serialu „Kozetka”, foto: ATM Grupa
Wojciech Ziemiański, Zofia Schwinke-Magierowska, Maciej Gisman, Tomasz Kutera, Beata Lech-Kubańska, Joanna Orleańska i Robert Buczyński w serialu „Zameldowani”, foto: Michał Kępiński
Wojciech Ziemiański, Zofia Schwinke-Magierowska, Maciej Gisman, Tomasz Kutera, Beata Lech-Kubańska, Joanna Orleańska i Robert Buczyński w serialu „Zameldowani”, foto: Michał Kępiński
Robert Buczyński, Beata Lech-Kubańska, Zofia Schwinke-Magierowska, Maciej Gisman i Tomasz Kutera w serialu „Zameldowani”, foto: Krzysztof Citak
Robert Buczyński, Beata Lech-Kubańska, Zofia Schwinke-Magierowska, Maciej Gisman i Tomasz Kutera w serialu „Zameldowani”, foto: Krzysztof Citak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...