reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co dalej z koncesją stacji ATM Rozrywka TV?

dodano: 2021-07-05 06:57 | aktualizacja: 2021-07-05 10:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: ATM Grupa/satkurier.pl

ATM Rozrywka TV W wydanym komunikacie ATM Grupa, nadawca kanału ATM Rozrywka TV, poinformowała, że otrzymała ona uzasadnienie wyroku w sprawie ze skargi złożonej przez nią do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (WSA) na postanowienie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w sprawie dotyczącej przywrócenia terminu do złożenia wniosku o przedłużenie koncesji na kolejny okres po wygaśnięciu dotychczasowej koncesji.

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie ATM Grupy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przychylił się do jej stanowiska i uznał, że termin ten ma charakter procesowy, a nie materialny. Oznacza to, że ATM Grupa może wnioskować o jego przywrócenie (więcej tutaj).

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest nieprawomocny. Od wyroku tego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji służy prawo złożenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) skargi kasacyjnej. Jak czytamy w komunikacie, ATM Grupa nie posiada wiedzy, czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma zamiar z tego prawa skorzystać.

Przypomnijmy, że kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału - ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Do konkursu zgłosili się: Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV (ostatecznie jednak wniosek ten został wycofany), Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka.

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku. ATM Grupa poinformowała wcześniej, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych. Ostatecznie kanał zakończył nadawanie, a regulator rynku rozstrzygnął konkurs na korzyść stacji Silver TV - kanał ten w sobotę, 1 maja br. ruszył oficjalnie (wcześniej nadawał testowo), pod nazwą Antena HD (nadawca oczekuje na decyzję regulatora rynku w sprawie zmiany nazwy stacji). Kanał ten dostępny jest, obok naziemnej emisji, także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E i znajduje się w ofertach Platformy Canal+, Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj).

ATM Rozrywka TV to kanał wyspecjalizowany, rozrywkowo-filmowy. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku. Dostęp do stacji mieli abonenci Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej - naziemna emisja była prowadzona w wyniku wygranego przez nadawcę konkursu ogłoszonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Dodajmy, iż nadawca rozważał start kanału w wysokiej rozdzielczości (ATM Rozrywka TV HD, wersje SD i HD miałyby identyczne ramówki) dla operatorów kablowo-satelitarnych, ale ostatecznie nie doszło do jego startu.

Jednym z udziałowców ATM Grupy jest Zygmunt Solorz-Żak, który jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, do którego należy Telewizja Polsat - spółka ta współpracowała z ATM Grupą m.in. przy emisji stacji ATM Rozrywka TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...