reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pirat uciekł z Wielkiej Brytanii na Cypr Północny

dodano: 2022-06-18 10:13
autor: Dr.Hack | źródło: FACT

Manchester Police logo Fact piracy 360px.jpg Michael Hornung, który został skazany za sprzedaż pirackich dekoderów dających nielegalny dostęp do brytyjskich płatnych usług Sky TV, BT Sport i Virgin Media, uciekł na Cypr Północny. Szacuje się, że Michael Hornung zarobił  na piractwie około 350 tys. funtów (prawie 1,9 mln zł), sprzedając około 2700 urządzeń w ciągu 3 lat w Greater Manchester w północno-zachodniej Anglii.

FACT
FACT piractwo streaming UK 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjska organizacja ochrony własności intelektualnej FACT, z pomocą policji z Greater Manchester, zbadała działalność internetowego dostawcy pirackich dekoderów, które umożliwiały dostęp do płatnych treści telewizyjnych w ramach abonamentu bez uiszczania opłat na rzecz nadawców. Dochodzenie rozpoczęło się w kwietniu 2014 r. i FACT zidentyfikował dostawcę jako Michaela Hornunga, mieszkającego w Cheshire i prowadzącego działalność pod nazwą „NoHatsNoTrainers” za pośrednictwem platformy internetowej CS World.

W czerwcu 2014 r. przeprowadzono testowy zakup pirackiego dekodera i stwierdzono, że urządzenie uzyskało dostęp do setek kanałów z usługi subskrypcji kablowej Virgin, w tym Sky Sports i Sky Movies, bez dokonywania jakichkolwiek płatności.

Hornung został aresztowany w lutym 2017 r. i został oskarżony o różne przestępstwa, w tym oszustwo. Później uciekł z Wielkiej Brytanii, ale został osądzony pod jego nieobecność i został uznany za winnego wszystkich zarzutów 13 maja 2022 r.

Dyrektor naczelny FACT, Kieron Sharp, powiedział:

- Dziękujemy policji Greater Manchester za jej pracę w tym zakresie, ich wsparcie i pomoc ma kluczowe znaczenie w uzyskiwaniu dowodów do oskarżenia. FACT będzie nadal monitorować kanały wykorzystywane do reklamowania, marketingu, sprzedaży i dystrybucji aplikacji, urządzeń streamingowych oraz podejmować działania przeciwko dostawcom i operatorom.

- Osoby motywowane są korzyściami finansowymi wynikającymi z dostarczania nielegalnych treści, ale FACT przoduje w walce z piractwem cyfrowym i w tym przypadku ściśle współpracował z policją Greater Manchester, aby pociągnąć tę osobę do odpowiedzialności za jej działalność przestępczą.

- Ten wynik powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich osób zaangażowanych w dostarczanie nielegalnych treści. Współpraca FACT z nadawcami i posiadaczami praw będzie kontynuowana w celu rozprawienia się z nielegalnym streamingiem i pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które za nim stoją.


Po wydaniu wyroku sędzia Angela Nield zauważyła, że ​​przestępstwo dotknęło dużą liczbę ofiar, w tym nie tylko posiadaczy praw, ale także legalnych abonentów usług telewizji płatnej, którzy skutecznie dotują osoby, które bezprawnie uzyskują dostęp do telewizji płatnej.

Michael Hornung został skazany za:
  • Dostarczanie artykułów do wykorzystania w oszustwie, wbrew art. 7 ust. 1 ustawy o oszustwach z 2006 r.
  • Sprzedaż nieautoryzowanego dekodera, niezgodnie z sekcją 297A(I)(a) Ustawy o prawie autorskim, projektach i patentach z 1988 r.
  • Reklamowanie nieautoryzowanych dekoderów na sprzedaż niezgodnie z sekcją 297A(I)(d) ustawy o prawie autorskim, projektach i patentach z 1988 r.
Mimo nieobecności w sądzie, Michael Hornung został skazany na 4,5 roku więzienia po ucieczce na kontrolowany przez Turcję Cypr Północny, terytorium, z którym Wielka Brytania nie ma traktatu o ekstradycji.

Sędzia zdecydował, że Hornung umyślnie uciekł, sugerując, że nie było nierozsądne stwierdzenie, że była to planowana ucieczka.
Roczna wartość transakcji PayPal wykazała roczny obrót w wysokości około 125 tys. GBP. (676 tys. zł)

Rozprawa w sprawie przestępstw odbędzie się 10 sierpnia.

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...