reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Protest komercyjnych nadawców przez zmiany refarmingu

dodano: 2022-06-24 16:44 | aktualizacja: 2022-07-04 14:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN/Polsat/TV Puls/Kino Polska

DVB-T2 refarming Polska NTC HEVC 360px Nadawcy komercyjni nie są zadowoleni z procesu refarmingu, w związku z czym wydali stanowisko wobec zmiany harmonogramu refarmingu. Chodzi tu o pozostawienie jednego z multipleksów (MUX 3) telewizji publicznej w DVB-T bez przejścia do DVB-T2, co według komercyjnych stacji nie pozwoli na dokończenie migracji do DVB-T2 w terminie oraz ograniczenie dostępu do niektórych kanałów dla 2,5 mln widzów. Pozostawienie MUX 3 dla TVP w DVB-T zrodziło też ogromne kłopoty techniczne u niektórych użytkowników telewizorów i dekoderów, bo te czasami dosłownie „zgłupiały", i nikt na to nie zwraca uwagi. Ogólne zamieszanie przy refarmingu nie służy nikomu.

TVN/Polsat/TV Puls
Polsat TVN refarming DVB-T2 HEVC DVB-T 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stanowisko nadawców komercyjnych wobec zmiany harmonogramu refarmingu:

- 27 czerwca zakończy się proces zmiany częstotliwości i standardu nadawania naziemnych stacji telewizyjnych – z DVB-T na DVB-T2. W wyniku decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wniosek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji inaczej potraktowano telewizje prywatne, a inaczej telewizję publiczną, która w przeciwieństwie do nadawców komercyjnych nie musi przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2.

Oznacza to, że proces refarmingu i zmiany standardu nadawania został przeprowadzony w sposób znacząco odmienny od ustaleń poczynionych w ostatnich 2 latach w gronie nadawców, UKE, KRRiT oraz Ministerstwa Cyfryzacji. W efekcie około 2,5 mln widzów pozostaje bez możliwości odbierania ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych.

Protestujemy przeciw niesprawiedliwym działaniom, które pozbawiają dużą część widzów telewizji naziemnej dostępu do ulubionych kanałów oraz traktują w sposób dyskryminujący nadawców komercyjnych.

Będziemy bronić praw widzów, a także nas, jako największych nadawców w Polsce, przed skutkami tych działań oraz domagać się adekwatnej rekompensaty i jak najszybszego przełączenia kanałów TVP na standard nadawania obowiązujący pozostałych nadawców.

Kanały z ograniczonym dostępem w naziemnej telewizji cyfrowej po refarmingu UKE:

Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN7, Puls 2, TV6, Super Polsat, Eska TV, TTV, Polo TV, Antena, TV Trwam, Stopklatka, Fokus TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...