reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Stranger Things 4” z ulepszonym dźwiękiem

dodano: 2022-07-08 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sennheiser/satkurier.pl

Stranger Things 4 Netflix 4. sezon serialu „Stranger Things”, który miał swoją premierę całkiem niedawno, jest dostępny w Netflixie z ulepszonym dźwiękiem. Dzięki współpracy z Sennheiser, widzowie ze standardowymi głośnikami stereo mogą doświadczyć zupełnie nowych wrażeń dźwiękowych. Pozwala na to technologia AMBEO 2-Channel Spatial Audio opracowana przez wspomnianą niemiecką firmę specjalizującą się m.in. w produkcji słuchawek, soundbarów oraz mikrofonów.

Netflix
Stranger Things 4 Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Renderer AMBEO 2-Channel Spatial Audio przekształca oryginalne miksy na 2-kanałowy dźwięk z wrażeniami przestrzennymi daleko wykraczającymi poza stereo. Podczas wdrożenia, Sennheiser współpracował z Netflixem i innymi partnerami branżowymi, aby w pełni dostosować system, który jest dostępny na jego licencji. Netflix to pierwsza platforma streamingowa, która zapewnia ulepszony w ten sposób dźwięk stereo dla wybranych tytułów.

Jak informuje Sennheiser, badania wśród widzów wykazały, że subskrybenci OTT dość często korzystają ze sprzętu stereo - oglądając treści wideo czy to na telewizorze, smartfonie czy tablecie, a stosunkowo rzadko z urządzeń wspierających dźwięk przestrzenny. Dzięki AMBEO 2-Channel Spatial Audio widzowie ze sprzętem stereo także mogą doświadczyć wzbogaconych wrażeń dźwiękowych.

​AMBEO 2-Channel Spatial Audio bazuje na renderowaniu miksu do dwóch kanałów. Stanowi zamiennik stereo, jednak zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe, czy to w standardowych telewizorach, systemach stereo, słuchawkach, tabletach czy laptopach.

Netflix uczynił AMBEO 2-Channel Spatial Audio domyślnym strumieniem dla każdego zastosowania dwukanałowego. Widzowie Netflix oglądający z systemem stereo automatycznie otrzymują ulepszone i rozszerzone wrażenia przestrzenne - nie są do tego wymagane żadne działania po stronie użytkownika.
 
Uprzestrzennienie - od standardowego miksu stereo (po lewej) do pełnego efektu AMBEO (po prawej)
Narzędzie podglądu oprogramowania renderującego AMBEO 2-Channel Spatial Audio. Okno Object Viewer w prawym dolnym rogu pokazuje stałe pozycje głośników na krawędziach i poszczególne rendery jako niebieskie punkty. Jasne punkty to podniesione źródła dźwięku


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...