reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nuta Gold z koncesją KRRiT

dodano: 2022-07-09 05:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Nuta Gold W poniedziałek, 4 lipca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Michała Winnickiego MWE Music z siedzibą w Szczecinie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Nuta Gold. Kanał będzie miał charakter wyspecjalizowany - muzyczny. Stacja jest dostępna w sieciach kablowych i IPTV (m.in. Asta-Net), a ma pojawić się na listach platform satelitarnych CANAL+ i Orange TV i w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E). Decyzja o starcie kanału ma związek z wypowiedzeniem przez Telestar firmie MWE Networks umowy na dystrybucję stacji Gold TV (wcześniej jako ITV i TO!TV).

Nuta Gold


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioskiem z dnia 5 kwietnia 2022 roku spółka MWE Music z siedzibą w Szczecinie wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Nuta Gold. W wyniku dokonanej oceny tego wniosku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w dniu 31 maja 2022 roku uchwałę w sprawie upoważnienia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do udzielenia spółce MWE Music z siedzibą w Szczecinie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Nuta Gold. Koncesja obowiązuje od dnia 4 lipca 2022 roku i wygasa z dniem 3 lipca 2032 roku.

Program będzie miał charakter wyspecjalizowany muzyczny i będzie adresowany do osób w wieku 7-74 lata, z wykształceniem średnim i wyższym, pracujących oraz emerytów i rencistów, kobiet i mężczyzn. Program ma być nadawany codziennie, przez 24 godziny na dobę. W programie będą emitowane playlisty z klipami muzycznymi zawierającymi największe przeboje gwiazd muzyki rozrywkowej z Polski i ze świata od lat 70 XX wieku do roku 2020 włącznie. Ponadto w programie znajdą się także wywiady z najsłynniejszymi wokalistami oraz retransmisje koncertów z dawnych lat i biografie największych artystów.

Wyspecjalizowany muzyczny charakter programu będzie realizowany poprzez audycje prezentujące muzykę rozrywkową, które zajmą nie mniej niż 70 proc. zarówno tygodniowego jak i miesięcznego czasu nadawania programu w godzinach 6:00-23:00. Audycje powtórkowe zajmą 20 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc. a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowane udziały procentowe spełniają wymogi wynikające z „Ustawy o radiofonii i telewizji”. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, to jest niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami wyniesie 50 proc.

Jako źródło finansowania projektu telewizyjnego wskazano środki wnioskodawcy. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że według załączonych do wniosku dokumentów i informacji, potencjał finansowy wnioskodawcy umożliwi realizację przedsięwzięcia telewizyjnego w zaplanowany we wniosku sposób.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Nuta Gold (według koncesji):
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 119 (10,892 GHz, pol. H)

Spółka MWE Music została zarejestrowana w „Krajowym Rejestrze Sądowym” w dniu 15 lutego 2022 roku. Zgodnie z załączoną do wniosku o udzielenie koncesji z dnia 5 kwietnia 2022 roku listą wspólników spółki MWE Music wspólnikami spółki są Michał Winnicki oraz spółka MWE Media.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie poinformowano o wypowiedzeniu przez Telestar firmie MWE Networks Michała Winnickiego umowy na dystrybucję stacji Gold TV. Współpraca zakończyła się w sobotę, 30 kwietnia br. W związku z tym faktem Michał Winnicki zapowiedział uruchomienie własnego kanału z ofertą praktycznie identyczną jak Gold TV - pod nazwą Nuta Gold. Stacja swoją nazwą nawiązuje do innej z portfolio Michała Winnickiego - obecnego na rynku od 2015 roku kanału Nuta.tv (więcej tutaj). W logo stacji Nuta Gold użyto identycznego zapisu słowa „Gold” jak w logotypie Gold TV, natomiast zapis słowa „Nuta” różni się od tego użytego w logo kanału Nuta.tv.

Kanał ITV rozpoczął nadawanie w 2003 roku. Początkowo stacja prezentowała programy interaktywne poświęcone nowym technologiom i publicystyczne. Potem zmodyfikowano ramówkę, w której dominowały pasma muzyczne, rozrywkowe, erotyczne i ezoteryczne (Ezo TV). Nadawca zgłosił kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W 2016 roku stacja, w wyniku zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wydanej na wniosek nadawcy, zmieniła nazwę z ITV na TO!TV. Ramówka stacji ulegała natomiast dalszym modyfikacjom, żeby finalnie emitować teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. W 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy TO!TV na Gold TV, do czego doszło 15 lipca 2020 roku, natomiast 30 września 2020 roku nadawanie rozpoczął kanał Gold TV HD. Dodajmy, iż wersje SD i HD miały identyczne ramówki. W ofercie Gold TV (SD/HD) widzowie mogli znaleźć teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz pasmo ezoteryczne. Stacja Gold TV (w SD i/lub HD) była dostępna w ofertach platform CANAL+ i Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).

Do startu stacji Nuta Gold doszło w nocy z soboty na niedzielę, z 30 kwietnia br. na 1 maja br. (więcej tutaj) W ramówce kanału Nuta Gold widzowie znajdą teledyski z szeroko pojętą muzyką rozrywkową. Stacja pojawiła się u wybranych operatorów sieci kablowych i IPTV (m.in. w sieci Asta-Net - więcej tutaj) oraz w niekodowanej formie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Stacja na krótką chwilę pojawiła się także w przekazie satelitarnym, w miejscu Gold TV, jednak już kilka minut po starcie emisja satelitarna (co równocześnie oznacza obecność na listach platform CANAL+ i Orange TV) została wstrzymana - zamiast programu do teraz nadawana jest czarna plansza. W pozostałych źródłach stacja nadaje bez zakłóceń. Z informacji od nadawcy wynika, że Nuta Gold w przekazie satelitarnym znajdzie się w tych samych kanałach dystrybucji co Gold TV, zastępując ten projekt na listach platform CANAL+ i Orange TV oraz w niekodowanym przekazie. W ostatnim czasie kanał Gold TV nie znajdował się na liście platformy Polsat Box, stąd ten operator nie jest wymieniany przez nadawcę. Nuta Gold ma być dostępna w niekodowanym przekazie (jak Gold TV), więc abonenci tej platformy będą mogli samodzielnie dodać ten kanał na listę (więcej tutaj).

- Tak, Nuta Gold pojawi się satelitarnie FTA (emisja niekodowana - red.) oraz na listach platform Orange TV i Canal+ w najbliższych dniach/tygodniach - poinformował na początku maja br. na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Nuta Gold.


Dodajmy, że obok logo Nuta Gold na ekranie znajduje się napis „Emisja testowa”.

Dotąd wciąż nie wiadomo co dalej z kanałem Gold TV.
 
Logo kanału Gold TV, foto: archiwum
Logo kanału Gold TV, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum
Logo kanału Nuta.tv, foto: archiwum


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...