reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Alpac ogłasza przejęcie Euronews

dodano: 2022-07-06 20:23
autor: Jan Borejko | źródło: Alpac Capital

Euronews alpac Capital logo 360px Firma Alpac ogłosiła ostateczne przejęcie informacyjnej stacji Euronews. Przejęcie większości kapitału Euronews przez Alpac Capital, ogłoszone w grudniu 2021 r. , zostało sfinalizowane po zatwierdzeniu inwestycji przez francuskie Ministerstwo Gospodarki, Finansów i Odbudowy. Alpac Capital to zarządzający funduszami inwestycyjnymi z siedzibą w Lizbonie w Portugalii (biura w Budapeszcie i ZEA), należący do dwóch Portugalczyków: Pedro Vargas David i Luís Santos.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uznając unikalne europejskie DNA kanału Euronews i pełny potencjał firmy, Alpac twierdzi, że zamierza wzmocnić europejską tożsamość projektu Euronews, w szczególności poprzez pogłębienie dialogu z posłami do Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Brukseli oraz poprzez kontynuowanie procesu cyfryzacji mediów, a także ich dywersyfikację.

- Bardzo się cieszę, że Alpac przejmuje udziały w Euronews. Mocno wierzymy w potrzebę wzmocnienia głosu Euronews w europejskim krajobrazie medialnym, a nawet poza granicami kontynentu

– mówi Pedro Vargas David.

- Europa doświadczyła w ostatniej dekadzie niestabilności: kryzysów finansowych, sanitarnych, a teraz militarnych, które jeszcze nie tak dawno byłyby praktycznie nie do pomyślenia. W ten sposób Unia Europejska odegrała jeszcze bardziej centralną rolę w naszym życiu. Aby UE była bardziej efektywna i silna, musi być jeszcze bardziej demokratyczna i odpowiedzialna: nic z tego nie jest możliwe bez silnej i wolnej prasy

- przekazał dyrektor generalny Alpac Capital.


Pedro Vargas David dodał:

- Europejska i niezależna oferta Euronews musi być nie tylko wspierana, ale także wzmacniana i precyzuje, że to jest sens i cel inwestycji Alpac.


Portugalska dziennikarka Graça Franco, była dyrektor ds. wiadomości w Rádio Renascença i do niedawna rzecznik praw obywatelskich w RTP (portugalskiej telewizji publicznej), została mianowana przewodniczącą rady redakcyjnej Euronews.

Mianowanie Guillaume Dubois, byłego dyrektora generalnego BFM TV i dyrektora ds. nadawania LCI – dwóch wiodących francuskich kanałów informacyjnych – na stanowisko dyrektora generalnego grupy, jest częścią tej dynamiki, której celem jest osiągnięcie progu rentowności dla firmy do 2023 roku. 

Euronews jest nadawany w 160 krajach i ponad 400 mln gospodarstw domowych na całym świecie, docierając co miesiąc do ponad 145 mln osób, zarówno w telewizji, jak i na platformach cyfrowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...