reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rinat Achmetow rezygnuje z biznesu medialnego

dodano: 2022-07-11 20:03 | aktualizacja: 2022-07-23 10:47
autor: RO | źródło: mediasat.info

Rinat Achmetow Media Group Ukraine Ukraiński biznesmen Rinat Achmetow, uważany za najbogatszego człowieka w Ukrainie, właściciel klubu piłkarskiego Szachtar Donieck, ogłosił, że jego firma inwestycyjna System Capital Management (SCM) wycofuje się z biznesu medialnego. Achmetow chce zwrócić licencje na wszystkie swoje kanały telewizyjne. Kto przejmie popularny kanał informacyjny Ukraina 24?

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwial5TUmc
Media Group Ukraine


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W tym tygodniu grupa medialna Media Group Ukraine zrezygnuje na rzecz państwa ze wszystkich licencji na nadawanie kanałów TV naziemnie i satelitarnie oraz licencji na media drukowane w Ukrainie. Zaprzestaniemy również działalności mediów MGU drogą online, oświadczył Achmetow.

Biznesmen zaznaczył, że decyzja została podjęta w związku z wejściem w życie ustawy "O przeciwdziałaniu zagrożeniom bezpieczeństwa narodowego związanych z nadmiernym wpływem osób o dużym znaczeniu gospodarczym i politycznym w życiu publicznych (oligarchów)". Achmetow zauważa, że w ustawie zapisano bardzo krótki termin sprzedaży aktywów medialnych.
 

Jako największy prywatnym inwestor w gospodarce Ukrainy, wielokrotnie mówiłem, że nie byłem, nie jestem i nie będę oligarchą. Krótki sześciomiesięczny okres określony przez prawo na sprzedaż aktywów medialnych i rosyjska agresja wojskowa przeciwko Ukrainie uniemożliwiają SCM sprzedaż biznesu medialnego na warunkach rynkowych

- powiedział właściciel grupy medialnej Media Group Ukraine, Rinat Achmetow


Od 2000 roku Achmetow zainwestował w swój holding medialny ponad 1,5 mld dolarów. Media Group Ukraine to jeden z czterech największych graczy w Ukrainie, który zarządza najpopularniejszymi stacjami telewizyjnymi w kraju Ukraina, Ukraina 24, Indigo TV, NLO TV, płatnymi stacjami sportowymi premium Futbol 1, Futbol 2 i Futbol 3, a także platformą satelitarną Xtra TV. Holding na arenie międzynarodowej oferuje stacje Ukraine 1, Ukraine 2, NLO TV 1 i NLO TV 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...