reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rinat Achmetow rezygnuje z biznesu medialnego

dodano: 2022-07-11 20:03 | aktualizacja: 2022-07-23 10:47
autor: RO | źródło: mediasat.info

Rinat Achmetow Media Group Ukraine Ukraiński biznesmen Rinat Achmetow, uważany za najbogatszego człowieka w Ukrainie, właściciel klubu piłkarskiego Szachtar Donieck, ogłosił, że jego firma inwestycyjna System Capital Management (SCM) wycofuje się z biznesu medialnego. Achmetow chce zwrócić licencje na wszystkie swoje kanały telewizyjne. Kto przejmie popularny kanał informacyjny Ukraina 24?

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwial5TUmc
Media Group Ukraine


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W tym tygodniu grupa medialna Media Group Ukraine zrezygnuje na rzecz państwa ze wszystkich licencji na nadawanie kanałów TV naziemnie i satelitarnie oraz licencji na media drukowane w Ukrainie. Zaprzestaniemy również działalności mediów MGU drogą online, oświadczył Achmetow.

Biznesmen zaznaczył, że decyzja została podjęta w związku z wejściem w życie ustawy "O przeciwdziałaniu zagrożeniom bezpieczeństwa narodowego związanych z nadmiernym wpływem osób o dużym znaczeniu gospodarczym i politycznym w życiu publicznych (oligarchów)". Achmetow zauważa, że w ustawie zapisano bardzo krótki termin sprzedaży aktywów medialnych.
 

Jako największy prywatnym inwestor w gospodarce Ukrainy, wielokrotnie mówiłem, że nie byłem, nie jestem i nie będę oligarchą. Krótki sześciomiesięczny okres określony przez prawo na sprzedaż aktywów medialnych i rosyjska agresja wojskowa przeciwko Ukrainie uniemożliwiają SCM sprzedaż biznesu medialnego na warunkach rynkowych

- powiedział właściciel grupy medialnej Media Group Ukraine, Rinat Achmetow


Od 2000 roku Achmetow zainwestował w swój holding medialny ponad 1,5 mld dolarów. Media Group Ukraine to jeden z czterech największych graczy w Ukrainie, który zarządza najpopularniejszymi stacjami telewizyjnymi w kraju Ukraina, Ukraina 24, Indigo TV, NLO TV, płatnymi stacjami sportowymi premium Futbol 1, Futbol 2 i Futbol 3, a także platformą satelitarną Xtra TV. Holding na arenie międzynarodowej oferuje stacje Ukraine 1, Ukraine 2, NLO TV 1 i NLO TV 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...