reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ przejmuje domeny rapidu.net i darkw.pl

dodano: 2022-07-21 15:17
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

CANAL+ online W ramach monitoringu sieci Internet, prowadzonego przez Sekcję dw. z Piractwem CANAL+ Polska, wykryto, że w serwisach internetowych funkcjonujących pod adresami rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, zarządzanych przez tego samego administratora, użytkownicy tych serwisów udostępniają i tym samym rozpowszechniają, w formie plików możliwych do pobrania przez innych użytkowników, znaczne ilości treści, w tym m.in. filmy i seriale, do których prawa posiada CANAL+ Polska.

CANAL+
rapidu.net


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje spółka CANAL+ Polska, Sekcja dw. z Piractwem od dawna obserwowała serwisy rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, podejmując szeroko zakrojone działania zmierzające do zaprzestania naruszeń w nich dokonywanych.

Od stycznia 2019 do lutego 2022 roku pracownicy Sekcji dw. z Piractwem CANAL+ Polska wykryli w samym tylko serwisie rapidu.net ponad 240 tys. plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi, do których spółka posiada prawa.

O ogromnej skali nielegalnego rozpowszechniania bez zgody podmiotów uprawnionych świadczą również dane z raportu przejrzystości firmy Google zawierające informacje o żądaniach usunięcia linków/adresów URL z wyników wyszukiwania, mogących naruszać prawa autorskie. W przypadku domeny rapidu.net Google na wniosek ponad 600 podmiotów z całego świata, w tym CANAL+ Polska, HBO, Fox, Disney, Netflix, CD Projekt, TVN i wielu innych, usunął ponad 12,6 mln adresów URL, co plasuje ten serwis na 20. miejscu w globalnym rankingu.

W wyniku podjętych rozmów dotyczących działalności serwisów rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, CANAL+ Polska oraz administrator zawarli porozumienie i polubownie, w sposób satysfakcjonujący obie strony, zakończyli spór.

Obecnie serwisy są wyłączone.
W ramach zawartego porozumienia administrator rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl uznał roszczenia CANAL+ Polska dotyczące naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę ustalonej kwoty, podjął działania zapobiegające podobnym naruszeniom w przyszłości, czego domagała się spółka, zdecydował nie kontynuować ich funkcjonowania, zobowiązał się, że w przyszłości nie będzie prowadził tego typu serwisów, a także przekazał CANAL+ Polska domeny rapidu.net oraz darkw.pl.

Przekazane domeny wykorzystywane są obecnie do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników rapidu.net oraz darkw.pl, informując ich o legalnej ofercie serwisu CANAL+ online, w którym mogą obejrzeć filmy, seriale oraz sport.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która z jednej strony pokazuje skuteczność CANAL+ Polska w działaniach antypirackich i poważne podejście do ochrony własności intelektualnej, a z drugiej demonstruje innowacyjny sposób edukowania i promowania legalnej oferty wśród użytkowników, którzy dotychczas korzystali z treści nielegalnie rozpowszechnianych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...