reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Eurowizja dla Młodych Muzyków” w kanałach TVP

dodano: 2022-07-23 01:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura „Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków” W sobotę, 23 lipca br. o godz. 21:00 w Montpellier, we Francji, odbędzie się 20. „Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków”. Wydarzenie to będzie transmitowane w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2. W konkursie weźmie udział 9 uczestników, z takich krajów jak Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy, Norwegia, Polska i Szwecja. Polskę reprezentować będzie Milena Pioruńska („Młody muzyk roku 2022”). Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU), w koprodukcji z Telewizją Polską, Radio France i France Télévisions.

TVP Kultura „Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polskę w „Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków” reprezentować będzie Milena Pioruńska, laureatka konkursu „Młody muzyk roku 2022” (więcej tutaj). To uczennica profesor Kariny Gidaszewskiej w klasie skrzypiec Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Artystka równolegle kształci się też pod kierunkiem profesora Bartosza Bryły (więcej tutaj).

Milena Pioruńska gra na skrzypcach od piątego roku życia. Artystka jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Jako solistka wystąpiła w ponad 150 koncertach w Polsce i za granicą (więcej tutaj).
 
Milena Pioruńska w konkursie „Młody muzyk roku 2022”, foto: Jan Bogacz/TVP
Milena Pioruńska w konkursie „Młody muzyk roku 2022”, foto: Jan Bogacz/TVP


20. „Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków” - transmisja w sobotę, 23 lipca 2022 roku o godz. 21:00 w kanałach TVP Kultura i TVP Kultura 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...