reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piractwo: Rojadirecta zapłaci Mediaset

dodano: 2022-07-26 14:58 | aktualizacja: 2022-07-26 15:50
autor: Dr. Hack | źródło: news.italy-24/TF/

Rojadirecta logo piractwo streaming 360px Hiszpańska strona z streamingowymi transmisjami sportowymi Rojadirecta poniosła klęskę w przegranej batalii sądowej o piractwo we Włoszech. Sąd w Rzymie uznał hiszpańską firmę odpowiedzialną za naruszenie praw znanego włoskiego nadawcy Mediaset. Nakazano portalowi streamingowemu zapłacić 529 579 euro odszkodowania. Dodać należy, że sąd nie uwzględnił wszystkich żądań Mediaset, a te były wielokrotnie wyższe! Widać też, że w końcu zaczyna się zwrot w działaniach przeciwko Rojadirecta.

Rojadirecta
Rojadirecta piracki serwis piractwo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Strona Rojadirecta jest obsługiwana przez hiszpańską firmę Puerto 80 Projects, a przez lata miała wiele procesów sądowych z oskarżeniami o piractwo. Hiszpańskie sądy zakwestionowały przejęcie domeny przez rząd Stanów Zjednoczonych. I tak udawało się przeżyć Rojadirecta

Rojadirecta w końcu jest zablokowana i zabroniona
Przed laty strona wygrała 2 procesy sądowe w Hiszpanii, w których uznano, że strona działa legalnie zgodnie z lokalnym prawem. Nowsze orzeczenia sądów są już niekorzystne i właściciel strony może być coraz więcej kłopotów. Aktualnie w samej Hiszpanii Rojadirecta jest zabroniona. W kilku innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Danii i Urugwaju, nakazano dostawcom usług internetowych zablokowanie tej strony.

Rojadirecta została również postawiona przed sądem we Włoszech przez giganta medialnego Mediaset.
Największy włoski nadawca twierdził, że portal streamingowy ułatwia masowe naruszanie kilku wydarzeń sportowych, wyrządzając znaczne szkody posiadaczom praw.

Prawne batalie bitwa między Rojadirecta a Mediaset
Procesy sądowe między Rojadirecta a Mediaset trwają od lat. Zaczęło się w 2013 r. przed sądem w Mediolanie o pirackie pokazywanie włoskiej ligi. W styczniu 2016 roku portal przegrał pozew przeciwko Mediaset o naruszenie praw autorskich w meczach Serie A i Ligi Mistrzów. Przegrana, która po raz pierwszy w orzecznictwie nałożyła na dostawców Internetu blokowanie dostępu klientów do wszystkich adresów IP powiązanych ze stroną Rojadirecta. 

Mediaset wydało krótki komunikat, który jest tu.

Czas na odszkodowanie dla Mediaset
Sąd przyznał odszkodowanie finansowe za szkody w zakresie praw autorskich poniesione przez platformę. Wyrokiem 11672/2022 wydanym 21 lipca 2022 r. sąd w Rzymie zawyrokował, że Rojadirecta będzie musiała zrekompensować Mediaset kwotę równą 529 579,50 euro, oraz dodatkowo zapłacić 24 786,00 euro z tytułu odsetek i opłat sądowych, za „nielegalne i systematyczne udostępnianie do publicznej wiadomości wszystkie prawa sportowe nabyte przez Mediaset od 2010 roku”.

Sąd  w Rzymie nie uwzględnił m.in. roszczeń Mediaset z tytułu naruszenia znaku towarowego i nieuczciwej konkurencji. Ponadto odszkodowanie jest znacznie niższe niż kwota 29 mln euro, której Mediaset żądał w sądzie.

Co ciekawe strona rojadirecta.me działa bez problemów na terenie Polski i nie została zablokowana!
Dlaczego? Przecież zdarzają się tam transmisje z polskich wydarzeń sportowych, m.in. z Ekstraklasy.

 


Źródło: repubblica.it  torrentfreak.com  calcioefinanza.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...