reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Weekend z polskimi komediami w stacji TVP Kobieta

dodano: 2022-08-09 11:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kobieta/satkurier.pl

TVP Kobieta 15 sierpnia wypadają dwa święta - państwowe Wojska Polskiego, natomiast w kościele katolickim Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również świętem Matki Bożej Zielnej, gdyż święci się wtedy kwiaty, zioła i kłosy zbóż. W tym dniu obchodzimy także rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 roku, określanej też jako Cud nad Wisłą. W długi, sierpniowy weekend (13-15 sierpnia br.) kanał TVP Kobieta zaprasza na seanse filmowe z polskimi, kultowymi komediami. Wśród pozycji znajdą się „Och, Karol”, „Kingsajz” i „Seksmisja”, a tuż po długim weekendzie (we wtorek, 16 sierpnia br.) także „Wyjście awaryjne”.

TVP
TVP Kobieta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 13 sierpnia br. o godzinie 21:30 widzowie kanału TVP Kobieta zobaczą komedię „Och, Karol” w reżyserii Romana Załuskiego, z Janem Piechocińskim w roli tytułowego architekta Karola, który kocha kobiety i żadnej nie potrafi się oprzeć. Jego życie to pasmo miłosnych sukcesów, do czasu, gdy jego romanse wychodzą na jaw (więcej tutaj i tutaj).

W niedzielę, 14 sierpnia br. o godzinie 21:30 antena wyemituje „Kingsajz”, komedię przedstawiającą życie Krasnoludków, mieszkańców Szuflandii mieszczącej się w piwnicznych pomieszczeniach biblioteki naukowej. Ich marzeniem jest przeniesienie się za pomocą niezwykłego preparatu do krainy, w której mieszkają ludzie o „normalnym wzroście”. W rolach głównych występują Katarzyna Figura, Jerzy Stuhr i Jacek Chmielnik (więcej tutaj).

W poniedziałek, 15 sierpnia br. o godzinie 21:30 rozpocznie się emisja „Seksmisji”, komedii sience-fiction w reżyserii Juliusza Machulskiego. Bohaterami filmu są zahibernowani w 1991 roku Maks (w tej roli Jerzy Stuhr) oraz Albert (Olgierd Łukaszewicz). Podczas ich snu wybucha wojna, która doprowadza do wyginięcia wszystkich mężczyzn i powstania nowej cywilizacji składającej się wyłącznie z kobiet. Pojawienie się panów wywołuje niemałe zamieszanie. Główni bohaterowie próbują za wszelką cenę uratować swoją męskość i doprowadzić do powrotu relacji damsko-męskich (więcej tutaj i tutaj).

Tuż po długim weekendzie, we wtorek, 16 sierpnia br. o godzinie 21:30 w stacji TVP Kobieta wyemitowane zostanie „Wyjście awaryjne”, z Bożeną Dykiel w roli Kolędowej, energicznej naczelnik gminy. Kobieta dowiaduje się, że jej niezamężna córka jest w ciąży. Przerażona ewentualnymi plotkami, utratą autorytetu i władzy, Kolędowa wynajmuje męża dla córki z jednoczesnym opłaceniem późniejszego rozwodu. Nie wszystko jednak układa się tak, jakby chciała naczelnik (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Maria Gładkowska w filmie „Wyjście awaryjne”, foto: TVP
Maria Gładkowska w filmie „Wyjście awaryjne”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...