reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

beIN dzielnie walczy z piractwem

dodano: 2022-08-26 15:05
autor: Dr. Hack | źródło: ACE

beIN Media Group Grupa beIN Media i Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) potwierdziły pomyślne zamknięcie 9 nielegalnych pirackich witryn przez egipskie organy ścigania. W nalocie brało udział 16 egipskich policjantów, wspieranych przez egipskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Doprowadzono do ​​aresztowania dwóch operatorów i zajęcia domen, aktywów oraz sprzętu IT.

ACE/beIN Media Group
ACE Bein sports watch legally piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Tych 9 zamkniętych stron w ramach tej operacji to:

  • yalla-shoot.today: aktywna od grudnia 2018 r. yalla-shoot.today była jedną z najpopularniejszych stron z transmisjami piłkarskimi na żywo w arabskojęzycznym świecie, z łączną liczbą 125 mln odwiedzin w ciągu ostatnich dwóch lat i nieco ponad 5 mln wizyt miesięcznie w tym okresie.
  •  yalla-shoot-kora.com: yalla-shoot-kora.com , strona działająca od lipca 2018 r., była popularną w regionie stroną z transmisjami piłkarskimi na żywo. To średnio nieco ponad 0,5 mln wizyt miesięcznie i łącznie 14,5 mln wizyt w ciągu ostatnich 2 lat.
  • yalla-shoot-arabia.com: aktywna od marca 2020 r. Yalla-Shoot-arabia.com była kolejną popularną w świecie arabskojęzycznym witryną z transmisjami meczów piłki nożnej. Witryna odnotowała łącznie 7,3 mln odwiedzin, czyli średnio 290 tys. odwiedzin miesięcznie w ciągu ostatnich 2 lat.
  • yalla-shoot-arabia.net: działa od marca 2021 r. yalla-shoot-arabia.net była jedną z najpopularniejszych stron z transmisjami piłkarskimi na żywo w regionie, z 7,511 mln odwiedzin w ciągu ostatnich 2 lat i prawie 600 tys. wizyt miesięcznie w tym okresie.
  • hdkoora.com: aktywna od początku 2018 r. hdkoora.com, popularna w regionie strona z transmisjami piłkarskimi live, odnotowała średnio prawie 600 tys. odwiedzin miesięcznie i łącznie 11,6 mln odwiedzających w ciągu ostatnich 3 lat.
  • kooora4k.com: działa od marca 2021 r. kooora4k.com była stroną z transmisjami piłkarskimi na żywo, którą w ciągu ostatnich 2 lat odwiedziło łącznie 5000 osób.
  • korawatch.com, kooralive-online.com i alqnassport.com: aktywne od marca 2021 r. zarówno korawatch.com, jak i kooralive-online.com były stronami z transmisjami piłkarskimi na żywo.

Wszystkie witryny dotarły do ​​użytkowników z kilku krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, w tym do Algierii, Maroka, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Tunezji, a także do odbiorców ze Stanów Zjednoczonych i języka arabskiego na całym świecie.

Dodać należy, że strony internetowe przyciągnęły w ciągu ostatnich 2 lat prawie 166 mln odwiedzających dla transmisji sportowych i programów rozrywkowych na żywo, zapewniając konsumentom dostęp do nielegalnego oglądania treści od 2019 r. Akcja ta opiera się na wspólnych wysiłkach ACE i beIN w regionie w celu zwalczania piractwa oraz kradzieży treści i własności intelektualnej. W czerwcu obie grupy pochwaliły lokalne organy ścigania za działania podjęte w celu zamknięcia dodatkowych 18 operacji pirackich, co zwiększyło całkowitą liczbę nielegalnych stron do 27.

Rzecznik beIN dodał:

- Ogromnie zachęcające jest obserwowanie ciągłych działań antypirackich podejmowanych przez naszych egipskich kolegów. To kolejne zwycięstwo fanów sportu, zawodników i klubów na wszystkich poziomach w całym sportowym ekosystemie. beIN jest zdeterminowany, aby wspierać walkę z piractwem w całym regionie, aby chronić ligi i innych nadawców. Cieszymy się, że nasze partnerstwo z ACE rozwija się, z wielkimi korzyściami, jakie mogą odnieść wszyscy interesariusze w świecie sportu z tego zamknięcia.


Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...