reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Po 3-letniej przerwie IFA w Berlinie powróciła z sukcesem

dodano: 2022-09-07 10:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: IFA Berlin

IFA Ready steady 2022 360px Po 3-letniej przerwie wystawa IFA w Berlinie powróciła w dniach od 2 do 6 września 2022. To niewątpliwie najważniejsze globalne wydarzenie dla branży elektroniki użytkowej i domowej. Organizator targów IFA podał, że pomimo wciąż obowiązujących ograniczeń pandemicznych, które nadal dotyczą części Azji, wystawcy zajęli ponad 80 proc. powierzchni wystawienniczej na terenie Messe Berlin. Widać było, że było ich mniej, ale wystawcy skorzystali z okazji, aby w końcu ponownie skontaktować się z hurtownikami, mediami i użytkownikami.

satkurier.pl
IFA Ready steady 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
IFA 2022 również cieszyła się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza biorąc pod uwagę bieżące ograniczenia w podróżowaniu w Azji. W ciągu 5 dni targów na targi IFA w Berlinie przybyło ponad 161 tys. odwiedzających. W porównaniu sprzed pandemii odsetek odwiedzających z branży był wyższy. Wielu wystawców odnotowało niezwykle dużą liczbę transakcji handlowych podczas targów.

Dziennikarze dopisali na IFA - redakcja SAT Kuriera także tam była - relacja będzie w drukowanym magazynie SAT Kurier 9-10/2022
Na targi IFA 2022 przyjechało ponad 2500 dziennikarzy, z czego około połowa reprezentowała międzynarodowe media. Monitoring mediów wykazał, że o IFA 2022 informowały publikacje i nadawcy w ponad 100 krajach na całym świecie.
 


Pozytywne opinie od globalnych marek i detalistów
Pomimo globalnych wyzwań, takich jak ciągłe zakłócenia łańcucha dostaw i presja inflacyjna, wystawcy na IFA 2022 odnotowali ogromną liczbę zamówień.

Dr Sara Warneke, dyrektor zarządzająca gfu, powiedziała:

- Po przerwie spowodowanej pandemią, targi IFA powróciły imponująco z najważniejszymi trendami dotyczącymi produktów i rozwiązań w dziedzinie elektroniki użytkowej i AGD, a także branż pokrewnych, zwłaszcza w obszarze zrównoważonego rozwoju. Po raz kolejny było to sprawdzone miejsce spotkań przemysłu i handlu, zwiedzających z branży i mediów oraz oczywiście konsumentów.


Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin, powiedział:

- To fantastyczne, że nasze hale znów były pełne. Otrzymałem bardzo pozytywne opinie od wszystkich światowych marek i detalistów, z którymi rozmawiałem, i szczególnie cieszę się, że na targach IFA Berlin mieliśmy tak dużą liczbę osób z wewnątrz i handlowców. Jesteśmy na dobrej drodze do powrotu IFA do pełnej siły w ciągu najbliższych kilku lat.

Zrównoważony rozwój w centrum elektroniki użytkowej
Oprócz inteligentnego łączenia urządzeń w sieć i inteligentnych rozwiązań dla domu, zrównoważony rozwój był jednym z głównych tematów tegorocznych targów IFA w Berlinie.
 


Pojawiły się apele do branży elektroniki użytkowej o współpracę i wkład w łagodzenie zmian klimatycznych i ograniczanie zanieczyszczenia. Główne pytanie to takie, w jaki sposób w przyszłości inteligentne urządzenia domowe mogą sprawić, że nasze domy będą bardziej zrównoważone. Innym ważnym tematem była inteligentna łączność i sposób, w jaki umożliwia ona bezproblemową obsługę. 

Silny popyt na cyfrowy dostęp do targów IFA 2022
Kanały cyfrowe, takie jak IFA Virtual, nowa aplikacja IFA i platformy mediów społecznościowych IFA, cieszyły się dużym zainteresowaniem, generując ponad 1,6 miliona wejść we wszystkich kanałach mediów społecznościowych. Filmy przesyłane strumieniowo za pośrednictwem kanałów IFA, a także wystawców i partnerów Keynote osiągnęły ponad 11,8 miliona wyświetleń.

IFA NEXT - Centrum Innowacji na targach z ogromnym zainteresowaniem
Jak zawsze, IFA NEXT, Centrum Innowacji IFA, było pełne gości, którzy chcieli zobaczyć najnowsze i najbardziej innowacyjne pomysły start-upów, innowatorów, instytutów badawczych i firm myślących przyszłościowo. Najciekawsze pokazy nowatorskich rozwiązań pokazywały firmy z Korei Południowej, Niemiec, Francji i Włoch.
 

Szczyt IFA+
Najwyższej klasy eksperci ze świata biznesu, polityki i nauki omówił perspektywy globalizacji i trendy w kierunku deglobalizacji podczas poniedziałkowego szczytu IFA+. Panowała powszechna zgoda, że ​​świat bez globalnych powiązań gospodarczych i handlowych nie będzie funkcjonował bez drastycznego spadku dobrobytu i jakości życia na całym świecie. Jednocześnie stało się jasne, że globalne wyzwania klimatyczne wymagają zmiany w globalizacji – globalnego handlu z naciskiem na zrównoważony rozwój. Widzą to nie tylko eksperci, ale także konsumenci, z którymi przeprowadzono wywiady w ramach globalnego badania

BERLIN PHOTO WEEK
Czwarta edycja BERLIN PHOTO WEEK przyciągnęła do Areny Berlin ponad 20 000 entuzjastów fotografii, w tym dużą część młodych fanów fotografii i wideo. Kolejne miliony śledziły wydarzenie online.

Sommergarten - letni ogród na IFA
Słynny letni ogród IFA Berlin został w tym roku w pełni zintegrowany z targami i oferował odwiedzającym miejsce do odpoczynku i relaksu w promieniach słońca. W sobotę ogródek letni zamienił się w popularne miejsce rodzinnej rozrywki, natomiast w niedzielę tysiące fanów przyszło zobaczyć na żywo nagranie jednego z najpopularniejszych niemieckojęzycznych podcastów – Fest & Flauschig – z satyrykiem Janem Böhmermannem i muzykiem Ollim Schulzem.

 

Źródło: ifa-berlin.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...