reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Iluzja” z Agatą Buzek w kinach

dodano: 2022-09-09 17:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Aurora Films/satkurier.pl

Aurora Films „Iluzja” Od piątku, 9 września br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Iluzja”. Producentem filmu jest IKH Pictures Production, koproducentami są Cavatina Studio, Gdyńskie Centrum Filmowe, Kinetik, Avantgarde Film Studio, Studio Produkcyjne Orka, Cinemundo, ATV Group Agencja Aktorska Sceneria, Studio Dźwiękownia i IKH Pictures Promotion, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Aurora Films. Występują Agata Buzek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Sandra Drzymalska, Anna Paliga, Paulina Walendziak, Joanna Gonschorek-Naczyńska, Marzena Nieczuja-Urbańska, Izabela Kiszka-Hoflik, Piotr Łukawski i Marcin Czarnik.

Aurora Films „Iluzja”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Iluzja” to mystery dramat z Agatą Buzek i Marcinem Czarnikiem w rolach głównych.

Jak czytamy w opisie, debiut fabularny Marty Minorowicz to pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha, próbie radzenia sobie z trudnymi przeżyciami i odkrywaniu siebie na nowo. Grająca główną rolę Agata Buzek, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir. Tajemniczość i napięcie w tym niezwykłym mystery dramacie doskonale potęgują zimowe klimaty polskiego wybrzeża, a szczególnie wyludnione nadmorskie krajobrazy uchwycone kamerą Pawła Chorzępy. Za muzykę odpowiada Jerzy Rogiewicz, który stworzył także ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak „Teściowie” czy „Fucking Bornholm”. Dzięki temu powstał klimatyczny dramat przywołujący na myśl najlepsze kino skandynawskie (więcej tutaj).

Nagłe zniknięcie córki to zdarzenie, które odcisnęło bardzo mocne piętno na życiu Hanny (w tej roli Agata Buzek) i jej męża Piotra (Marcin Czarnik). Każde z nich przeżywa tę sytuację na swój sposób. Szczególnie Hanna nie dopuszcza do siebie najgorszego z możliwych scenariuszy, wierząc, że w końcu uda się jej odnaleźć ukochane dziecko. Gdy zawodzą wszystkie metody, główna bohaterka postanawia przeprowadzić własne śledztwo i szukać córki do skutku (więcej tutaj).

Codzienność Hanny podporządkowana jest temu, by za wszelką cenę wyjaśnić nie dającą jej spokoju sytuację. Kobieta tak bardzo zatraca się w poszukiwaniach, że trudno racjonalnie ocenić jej co jest rzeczywistością, a co należy jedynie do świata iluzji. Bolesne doświadczenia, przez które przechodzi, wzmacniają w niej zdolność obserwacji i doprowadzają do postrzegania przekraczającego granice cudu (więcej tutaj).

Jak czytamy w opisie, w „Iluzji” nie chodzi o rozwikłanie tajemnicy, a raczej o oddanie emocjonalnych rozterek głównej bohaterki w obliczu ekstremalnej sytuacji w jakiej się znalazła.

„Iluzja” - o filmie - gatunek: dramat, dramat psychologiczny, psychologiczny, tytuł oryginalny: „Iluzja”, reżyseria: Marta Minorowicz, scenariusz: Marta Minorowicz i Piotr Borkowski, zdjęcia: Paweł Chorzępa, muzyka: Jerzy Rogiewicz, obsada: Agata Buzek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Sandra Drzymalska, Anna Paliga, Paulina Walendziak, Joanna Gonschorek-Naczyńska, Marzena Nieczuja-Urbańska, Izabela Kiszka-Hoflik, Piotr Łukawski i Marcin Czarnik, producenci: Polska, rok produkcji: 2022, czas trwania: 90 minut.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Agata Buzek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Iluzja”, foto: Aurora Films
Agata Buzek na plakacie promującym kinową emisję filmu „Iluzja”, foto: Aurora Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...