reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Francuski Canal+ z prawami do Ligi Mistrzów UEFA do 2027

dodano: 2022-09-19 11:12 | aktualizacja: 2022-09-19 14:04
autor: Jerzy Kruczek | źródło: C+

canal plus wizualizacja francja canal group 360px.jpg CANAL+ Group od wielu lat posiada szereg praw do transmisji sportowych. Francuski CANAL+ będzie transmitować Ligę Mistrzów UEFA i Ligę Europy do 2027 roku, Premier League do 2025, Rugby Top 14 do 2027 i Formułę 1 do 2029. Oczywiście nie ma to żadnego związku z prawami do tych wydarzeń na terenie Polski czy Czech (w każdym z krajów jest inaczej).

CANAL+/satkurier.pl
Canal plus logo liga Mistrzów 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prezes i dyrektor generalny CANAL+ Group, Maxime Saada, przedstawiając sezon CANAL+ na lata 2022/2023 określił go jako zbiór wielu premier. Oprócz sportu CANAL+ zapowiedział także 10 nowych oryginalnych produkcji, 60 zagranicznych seriali, w tym Tokyo Vice Michaela Manna, a także 250 oryginalnych filmów dokumentalnych. W tym sezonie francuski CANAL+ pokaże także 400 nowych filmów fabularnych.

Grupa CANAL+, która jest teraz będzie mogła pokazywać nowe filmy 6 miesięcy po ich pierwszej premierze kinowej po podpisaniu umowy na okno medialne w styczniu 2022 roku, przekazała informację, że ​​odnowiono prawa ze wszystkimi amerykańskimi studiami i dwie długoterminowe umowy z Universal i Sony.

Potwierdzając 8-procentowy wzrost portfela abonentów w ciągu jednego roku z powodu „treści, strategii agregacji i doświadczenia telewizyjnego”, CANAL+ ogłosił również wdrożenie we Francji i na wszystkich jej rynkach międzynarodowych „zielonego” i przyjaznego dla środowiska dekodera - pisaliśmy o tym tu. Dekoder będzie kompatybilny z odbiorem satelitarnym, z światłowodem/ADSL i IPTV. Nowy dekoder Global One zostanie zaprezentowany w grudniu 2022 r. - dodatkowo zaoszczędzić ma 65 proc. energii.

CANAL+ twierdzi, że nowy algorytm rekomendacji dekoder Global One pomoże abonentom wybrać treść w mniej niż 3 minuty spośród 100 000 tytułów dostępnych na platformie MyCanal. Ta oferta VOD we Francji gromadzi około 12 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Jeśli chodzi o strategię agregacji platform SVoD stron trzecich na MyCanal, CANAL+ potwierdził wyłączne uruchomienie usługi Paramount+ pod koniec roku. Grupa CANAL+ już dystrybuuje Netflix, Disney+ i Starzplay.

Celem CANAL+ jest podpisanie umów ze wszystkimi platformami - trwają rozmowy z Apple TV, Prime Video, HBO Max, które mają zostać uruchomione we Francji w 2024 roku.

Zapytany o spór handlowy z TF1, który doprowadził CANAL+ do rezygnacji z nadawania kanałów TF1 w darmowej telewizji naziemnej (TNT i TNT Sat), Saada utrzymywał, że TF1 zabiega o 50-procentową podwyżkę swojej umowy, co, jak powiedział, nie jest możliwe przed potencjalną fuzją z M6, choć już wiadomo, że tej nie będzie.

Wynik rozprawy sądowej 13 września w sprawie wyłączenia kanałów TF1 na TNT Sat zostanie ujawniony 22 września. Wiadomo tylko tyle, że  kontrakt TF1 Premium (usługi na żywo i usługi dodatkowe) wyniósł 13 mln euro.

Konferencja prasowa odbyła się w nowej siedzibie firmy o nazwie CANAL+ One, która, jak powiedział Saada, po raz pierwszy łączy zespoły zajmujące się produkcją i dystrybucją treści, przegrupowując CANAL+ i Studiocanal.

Źródło: advanced-television.com  variety.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...