reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hakerzy kradną dane z banku Revolut

dodano: 2022-09-23 12:45
autor: Dr. Hack | źródło: TechCrunch/BleepingComputer

Revolut card kart revoluta 360px Hakerzy ukradli pewne dane z banku Revolut. Potwierdzono, że bankowy serwis Revolut doznał cyberataku, który umożliwił nieautoryzowanej stronie trzeciej dostęp do danych osobowych dziesiątek tysięcy klientów. Incydent miał miejsce w niedzielę wieczorem 11 września i został opisany jako „wysoce ukierunkowany”.

satkurier.pl
Revolut card karta czaszka haker 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według własnego oświadczenia, ofiarą cyberataku padł bank Revolut. Wynika to z komunikatu brytyjskiego fintechu do władz nadzorczych na Litwie. Revolut działa w Europie z licencją bankową z Litwy, ale działa w wielu krajach UE, w tym w Polsce i w Niemczech.

Rzecznik Revolut, Michael Bodansky, powiedział serwisowi TechCrunch, że:

 - Nieupoważniona strona trzecia uzyskała dostęp do danych niewielkiego odsetka (0,16 proc.) naszych klientów na krótki okres czasu.


Revolut odkrył złośliwy atak późnym wieczorem 11 września i następnego ranka był w stanie go wyizolować.

W powiadomieniu skierowanym do organów nadzoru na Litwie stwierdzono, że zespół ds. bezpieczeństwa Revolut zadziałał szybko, aby uniemożliwić dostęp do danych klientów firmy.

Rzecznik Revolut odmówił podania dokładnej liczby klientów.
Na swojej stronie internetowej firma podaje, że Revolut ma około 20 mln klientów, więc 0,16 proc. odpowiadałoby około 32 tys. klientom. Jednak w komunikacie Revolut skierowanym do władz litewskich firma twierdzi, że naruszenie bezpieczeństwa dotyczyło 50 150 klientów. Prawdopodobnie ​​liczba klientów, których to dotyczy w Europejskim Obszarze Gospodarczym, wynosi 20 687, a tylko 379 obywateli Litwy. Klienci, którzy nie otrzymali od Revoluta maila z ostrzeżeniem nie powinni się obawiać.

W wiadomości do klientów, których dotyczy problem, opublikowanej w serwisie Reddit, firma potwierdziła, że ​​„żadne dane karty, kody PIN ani hasła nie zostały naruszone”. W zawiadomieniu stwierdza się jednak, że hakerzy prawdopodobnie uzyskali dostęp do częściowych danych dotyczących płatności kartą, a także nazwisk, adresów, adresów e-mail i numerów telefonów klientów.

- Pieniądze naszych klientów są bezpieczne – tak jak zawsze. Wszyscy klienci mogą normalnie korzystać ze swoich kart i kont

– powiedział BleepingComputer rzecznik Revoluta.
 

Źródło: techcrunch.com  which.co.uk  bleepingcomputer.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Banki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...