reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Masai Mara” na kanale Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-09-29 15:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W poniedziałek, 3 października br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. kenijskiego serialu dokumentalnego „Masai Mara” („Maasai Mara: Wildlife Crossover”). Jak zapowiada nadawca, to program opowiadający niezwykłą historię wyjątkowego rezerwatu dzikiej przyrody.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rezerwat Narodowy Masai Mara jest jednym z najbardziej znanych i najważniejszych obszarów ochrony dzikiej przyrody w Kenii. Słynie on z bogactwa zamieszkujących go gatunków: lwów, lampartów afrykańskich, gepardów oraz słoni afrykańskich, jak również z wędrujących przez jego tereny roślinożerców - między innymi wielkich migracji antylop gnu, których wędrówki przez cały czas czujnie śledzą drapieżniki. Jak zapowiada nadawca, dwuodcinkowy serial dokumentalny „Masai Mara”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 3 października br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature, ukazuje to niezwykłe miejsce oraz jego faunę.

W pierwszym odcinku widzowie poznają historie trzech wielkich kotów Afryki - majestatycznych i dominujących lwów żyjących w rodzinnych plemionach, geparda - samotnego myśliwego obserwującego z odległego punktu ofiary pasące się na rozległych, trawiastych przestrzeniach, czy tajemniczego lamparta. W tym odcinku widzowie będą również obserwować chaotyczne życie lwiego klanu panującego na równinie Topis, gepardzicę Kisaru i jej sześć kociąt, a także młodego lamparta Kaboso.

W drugim odcinku twórcy serii skupią się na setkach tysięcy osobników antylop gnu i zebr przemierzających wyżynę Masai Mara. Widzowie dowiedzą się także, z jakiego powodu rodziny drapieżników zamieszkujące to terytorium prowadzą tutaj wyjątkowo komfortowe życie. Jednak wbrew pozorom, egzystowanie na sawannie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, nawet gdy dominuje się w łańcuchu pokarmowym. Wielkie koty intensywnie konkurują ze sobą i przetrwają tylko te, które mają najsilniejszy instynkt.

Dokument „Masai Mara” opowiada o tym, w jaki sposób możliwa jest koegzystencja drapieżników i roślinożerców w Narodowym Rezerwacie Masai Mara. Dwuczęściowa seria zostanie wyemitowana w poniedziałek, 3 października br. w godzinach 21:00 (odcinek pierwszy) i 22:05 (odcinek drugi) na kanale Polsat Viasat Nature (więcej tutaj).

„Masai Mara” - sezon 1., emisja w poniedziałek, 3 października 2022 roku o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...