reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zaatakowano transmisje IRIB z satelitów

dodano: 2022-10-09 09:06
autor: RO | źródło: satkurier.pl

IRIB Po celowym zakłóceniu licznych kanałów w języku perskim, nadających spoza Iranu przez satelity TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) czy Eutelsat 7B (7°E), ofiarą zakłóceń stał się również państwowy nadawca Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB). Kilka jego transponderów na orbicie zostało zagłuszonych, czego efektem jest obserwowany brak sygnału. To odpowiedź na zakłócanie z terytorium Iranu kanałów Iran International, BBC Persian i innych nadawców.

https://pic.accessify.com/thumbnails/777x423/h/hozeriasat.irib.ir.png
IRIB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilka dni temu Anonymous ogłosiło w sieciach społecznościowych, że będzie zakłócać wszystkie 48 serwisów telewizyjnych od IRIB, dopóki irański reżim nie udzieli stanowczej odpowiedzi na liczne zakłócenia zagranicznych kanałów w języku perskim. Celowa interferencja jest przeprowadzana z terytorium Iranu, ogłosił Eutelsat w specjalnym komunikacie prasowym.

Anonymous zaatakowało transpondery IRIB na Intelsat 39 (62°E), a nawet międzynarodowy pakiet IRIB transmitowany przez satelitę Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) na tp. 113 (10,775 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/5; DVB-S2 / 8PSK).

Aby uniknąć zakłóceń, irański nadawca IRIB uruchomił rezerwową transmisję z satelity Azerspace-1 (46°E) w wiązce na Azję Środkową. Na nowej częstotliwości 10,973 GHz, pol. V (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2 / 8PSK) nadawany jest pakiet krajowy, który został zakłócony z pozycji 62°E.

Przyczyną zakłóceń zagranicznych kanałów w języku perskim jest chęć zablokowania relacji z protestów kobiet w Iranie po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która została zatrzymana przez policję za naruszenie obowiązującego w tym kraju kodeksu ubioru. IRIB jest zakłócany przez grupę Anonymous, która chce wymusić na rządzie Iranu podjęcie działań w sprawie zagłuszania zagranicznych nadawców, takich jak Iran International czy BBC Persian.

Eutelsat Communications podjął wstępne kroki, aktywując nowy multipleks na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) dla kanału BBC Persian HD, o czym piszemy w publikacji tutaj.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...