reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2 satelity Eutelsatu zakłócane przez Iran

dodano: 2022-10-07 15:40 | aktualizacja: 2022-10-07 17:00
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat Operator Eutelsat poinformował, że od 26 września br. doświadcza zagłuszania na dwóch swoich satelitach. Zakłócenia mają szkodliwy wpływ na transmisję kilku cyfrowych kanałów telewizyjnych i radiowych nadawanych w języku perskim spoza Iranu, a także innych kanałów. W wyniku pomiarów przeprowadzonych za pomocą specjalnie zaprojektowanego systemu, Eutelsat stwierdził, że zakłócenia te pochodzą z Iranu.

Eutelsat
Eutelsat Hot Bird 13E


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat dystrybuuje kanały w języku perskim na dwóch swoich pozycjach orbitalnych - 13°E z satelitami Eutelsat Hot Bird, i 7°E, gdzie można je znaleźć na satelicie Eutelsat 7B. Zapewne jednym z celów zagłuszania jest BBC Persian brytyjskiego nadawcy publicznego.

Prawdopodobną przyczyną zakłóceń jest chęć zablokowania relacji z protestów, jakie prowadzone są w Iranie po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która została zatrzymana przez policję za naruszenie obowiązującego w tym kraju kodeksu ubioru. Mówi się o 50 zabitych i 1500 aresztowanych osobach.
 

- Aby zaradzić tej sytuacji w jak najkrótszym czasie, Eutelsat zdecydował się na jednoczesne podjęcie działań w dwóch głównych kierunkach: na froncie dyplomatycznym, przy wykorzystaniu wszelkich odpowiednich procedur krajowych i międzynarodowych, Eutelsat niezwłocznie powiadomił odpowiednie władze Islamskiej Republiki Iranu, domagając się natychmiastowego i trwałego zaprzestania szkodliwych działań zagłuszających. Eutelsat przypomniał również odpowiednim władzom irańskim, że celowe zagłuszanie jest wyraźnie zabronione przez przepisy radiowe Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Jednocześnie, na froncie technicznym, eksperci Eutelsat pracują przez całą dobę z klientami, których to dotyczy, aby w jak największym stopniu złagodzić wpływ zakłóceń na usługi - czytamy w oświadczeniu operatora Eutelsat.

Eutelsat nie wskazał, o których konkretnie klientów chodzi. Przykładowo, z satelity Eutelsat Hot Bird korzystają tacy operatory i nadawcy, jak Polsat Box, CANAL+ czy Sky Italia.

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...