reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zamknięto kolejne dwa pirackie serwisy TV

dodano: 2022-10-10 13:26 | aktualizacja: 2022-10-10 21:07
autor: Dr. Hack | źródło: ACE

Alliance for Creativity and Entertainment ACE Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), organizacja zajmująca się ograniczaniem piractwa cyfrowego, zamknęła dwie dodatkowe streamingowego źródła piractwa telewizyjnego w Ameryce Łacińskiej. Przejęto pirackie witryny YMovies.to i HDFoxCDN. Automatycznie ograniczono piractwo TV w całej Ameryce, a szczególnie w USA.

ACE
HDFox CDN piracki streaming piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze źródło to YMovies, znalazło się wśród 25 najbardziej pirackich usług przesyłania strumieniowego w USA i miała średnio około 2,5 mln odwiedzin miesięcznie.

Skoordynowane śledztwo pomiędzy zespołami ACE w USA i Ameryce Łacińskiej zidentyfikowało podejrzanego, mężczyznę obywatela Kolumbii, który ostatecznie połączył ACE z rzekomymi rzeczywistymi operatorami usługi. W konsekwencji zamknięto 4 serwisy streamingowe, ale 2 największe z nich miały łącznie 9,9 mln odwiedzin miesięcznie.Główna domena YMovies.to została przeniesiona do ACE. Obecnie trwa transfer pozostałych trzech domen.

Drugim pirackim źródłem był HDFoxCDN, która stanowiła punkt kompleksowej obsługi dla osób chcących prowadzić nielegalne strony pirackie. ACE w coraz większym stopniu koncentruje się na zwalczaniu operacji PaaS, które stanowią coraz większy problem w społeczności antypirackiej.

Śledczy ACE odkryli również dodatkowe 19 domen streamingowych, które podejrzany rzekomo obsługiwał lub posiadał, które łącznie zgromadziły średnio 1,92 mln odwiedzin miesięcznie. Podejrzany, 26-letni Brazylijczyk, zgodził się na współpracę, usunął wszystkie domeny całej pirackiej sieci i przeniósł je do ACE.

Usługi HDFoxCDN oferowały szacunkowo łącznie ponad 20 tys. tytułów filmowych i telewizyjnych.

- ACE robi ogromne postępy w walce z piractwem w Ameryce Łacińskiej i chroni rozwijającą się społeczność twórczą w regionie 

– powiedział Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści w stowarzyszeniu Motion Picture i szef ACE. 


Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...