reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CI Polsat: Zbrodnie w Gdańsku i jego okolicach

dodano: 2022-10-26 06:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni” W środę, 26 października br. o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 6. odcinek 5. sezonu polskiego programu „Opowiem ci o zbrodni”, którego producentem jest Jolanta Gwardys Media. Wystąpią pisarz Max Czornyj oraz aktorzy Adam Bobik i Krzysztof Stelmaszyk. Odcinek zatytułowany będzie „Brudne narodziny”. Będzie to finał tej serii.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Opowiem ci o zbrodni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szósty odcinek piątego sezonu „Opowiem ci o zbrodni” poprowadzi Max Czornyj, autor bestsellerowych powieści kryminalnych. W środę, 26 października br. o godzinie 22:00, pisarz opowie o losach Pawła Tuchlina „Skorpiona”, który siał postrach na Pomorzu pod koniec XX wieku. Mężczyzna przez siedem lat mordował kobiety i pozostawał nieuchwytny. U boku Maxa Czornyja na ekranie zagoszczą Adam Bobik i Krzysztof Stelmaszyk, którzy odegrają w inscenizacjach kluczowe dla sprawy momenty.

Paweł Tuchlin, znany także opinii publicznej jako Skorpion, dopuścił się w sumie dziewięciu zabójstw i jedenastu usiłowań zabójstwa młodych kobiet w latach 70 i 80 ubiegłego wieku. Do zbrodni dochodziło w Gdańsku i jego okolicach. W 1983 roku powołana została specjalna grupa dochodzeniowo - śledcza o kryptonimie „Skorpion”.

- Na społeczeństwo padł strach. Kobiety bały się wychodzić z domu. Gdy wracały z pracy, na przystankach czekali na nie ojcowie, bracia, mężowie. Na te, po które nie wyszedł nikt, czyhał oprawca

 - mówi Max Czornyj.


Potrzeba było dziewięciu lat, jedenastu ofiar i kilkudziesięciu napadniętych kobiet, aby w końcu ująć sprawcę.

Max Czornyj to autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych i powieści obyczajowych. Ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych książek. Sławę zdobyła jego seria thrillerów o komisarzu Eryku Deryle - w skład serii wchodzą m.in. „Grzech”, „Ofiara” i „Pokuta”. Autor zbiera również pochwały za kolejną serię thrillerów opowiadających o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie. W tym odcinku programu „Opowiem ci o zbrodni” pisarz opowie o losach seryjnego mordercy, który był jednym z najbardziej przerażających seryjnych zabójców Polski i Europy końca XX wieku.

W piątym sezonie „Opowiem ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę oraz uczestniczą w rekonstrukcji wydarzeń. Pomagają je odtworzyć w inscenizacjach zawodowi aktorzy, którzy wcielają się w rolę osób powiązanych ze sprawą. W tym odcinku u boku Maxa Czornyja na ekranie zagoszczą Adam Bobik oraz Krzysztof Stelmaszyk. Premierowa emisja szóstego odcinka piątego sezonu programu „Opowiem ci o zbrodni” odbędzie się w środę, 26 października br. o godzinie 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) (więcej tutaj).
 
Krzysztof Stelmaszyk w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Krzysztof Stelmaszyk w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Adam Bobik w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Adam Bobik w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Adam Bobik w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Adam Bobik w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Max Czornyj w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks
Max Czornyj w programie „Opowiem ci o zbrodni”, foto: A+E Networks


„Opowiem ci o zbrodni” - sezon 5., emisja w środy o godz. 22:00 w CI Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...