reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Comcast sprzeda Sky Deutschland?

dodano: 2022-10-28 11:03 | aktualizacja: 2022-10-28 13:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Bloomberg

Sky Deutschland logo platforma red kolor 360px Amerykański Comcast Corp. rozważa sprzedaż swojego działu płatnej telewizji Sky Deutschland. Sugerują to liczne doniesienia medialne, w tym Bloomberga. Sky Deutschland rzekomo miałby stanowić obciążenie dla działalności w Europie w ostatnim kwartale.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykański gigant współpracuje z firma doradczą, badając możliwość sprzedaży Sky Deutschland, twierdzą znawcy tematu, prosząc o zachowanie anonimowości.

Niemiecka platforma Sky może być warta około 1 mld euro, twierdzi Bloomberg. Comcast może również zdecydować się na niesprzedawanie niemieckiego Sky. Na razie wygląda to na badanie rynku.

Przypomnijmy, że trzy platformy DTH - Sky UK, Sky Deutschland i Sky Italia, weszły do ​​portfela Comcast Corp. w ramach zakupu o wartości 39 mld dol. w 2018 roku w europejskiej inwestycji w płatną telewizję.

Comcast, przemawiając podczas ostatniej prezentacji wyników, powiedział, że w Europie niższa sprzedaż we Włoszech i Niemczech została zrównoważona zyskami na rynku brytyjskim.
 

- Sky Deutschland jest subskalą w porównaniu ze swoją brytyjską siostrą [Sky UK]

- powiedział Francois Godard, analityk w Enders Analysis.

- Nie prowadzą działalności telekomunikacyjnej. Może niemiecki nabywca mógłby połączyć to z czymś innym i uzyskać skalę.

Tym „niemieckim nabywcą” może być platforma streamingowa DAZN Group, która tworzy znaczącą konkurencję dla niemieckiego Sky.
Należy tu przypomnieć, że platforma Sky Deutschland w ostatnich latach zmagała się z rosnącą konkurencją ze strony DAZN, który zdobył prawa do transmisji meczów piłkarskich niemieckiej Bundesligi oraz niektórych meczów Ligi Mistrzów UEFA. To bardzo podobny przypadek jak w Polsce ma platforma DTH CANAL+ i streamingowa usługa Viaplay, tyle że w naszym kraju doszło do współpracy między dwoma podmiotami.

Źródło: broadbandtvnews.com  bloomberg.com  advanced-television.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...