reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Orange: Poniżej 200 tys. klientów DTH

dodano: 2022-10-28 10:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange/satkurier.pl

Orange TV Z opublikowanego 24 października br. przez Orange Polska raportu za trzeci kwartał 2022 roku wynika, że liczba klientów telewizji satelitarnej Orange TV po raz pierwszy w historii spadła poniżej granicy 200 tys. klientów. Co więcej, należy się spodziewać, że ten trend będzie się utrzymywał, gdyż jest to jeden z kilku kolejnych kwartalnych spadków liczby klientów DTH Orange Polska. Z drugiej strony, stale rośnie liczba klientów IPTV tego operatora, zbliżając się na koniec września br. do progu 800 tys. Sumarycznie, liczba klientów Orange TV z kwartału na kwartał nieznacznie się kurczy.

Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Pomimo coraz trudniejszego otoczenia gospodarczego, jakość i dostępność naszych usług pozwala nam realizować cele komercyjne. Dzięki wspólnemu wysiłkowi całego zespołu działamy też bardziej efektywnie. Kryzys energetyczny i szybujące ceny energii pokazują dobitnie, że strategia #OrangeGoesGreen ma głęboki sens nie tylko społeczny, ale też biznesowy. W dłuższej perspektywie podnosi ona naszą efektywność – dzięki odnawialnym źródłom energii zasilającej nasze działania, a także dążeniu do zamykania obiegu – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Telewizja satelitarna ostro w dół

W trzecim kwartale 2022 roku liczba klientów usługi Orange TV spadła o 7 tys. do 963 tys., a do tego wyniku głównie przyczynił się spadek liczby klientów DTH - o 34 tys. do 169 tys. W dużej mierze zostało to zrównoważone wzrostem o 26 tys. do 794 tys. liczby klientów IPTV - własnej usługi operatora, w przeciwieństwie DTH, które jest współtworzone z CANAL+.

Trudno będzie oczekiwać od Orange Polska, by powrócił do wyniku sprzed roku - ponad 1 mln klientów Orange TV na koniec III kwartału 2021 roku. Wszystko wskazuje raczej na dalsze duże spadki w obszarze telewizji satelitarnej. Niewykluczone, że operator celowo dąży do odcięcia tej gałęzi działalności, stawiając na IPTV, by nie być zależnym w tej kwestii od CANAL+, który to samodzielnie dzierżawi na satelitach Eutelsat Hot Bird (13°E) pojemność satelitarną.

Orange Światłowód - duże wzrosty

Już 6,757 mln gospodarstw domowych w całym kraju może uzyskać dostęp do Orange Światłowodu - to niemal połowa Polaków. W ciągu ostatnich 3 miesięcy zasięg usługi poszerzył się o 282 tys. domów i mieszkań, głównie za sprawą współpracy z operatorami hurtowymi. W tym czasie przybyło także 55 tys. klientów Orange Światłowodu. Łącznie z tej usługi korzysta już 1,12 mln użytkowników. To o 27 proc. więcej niż przed rokiem.

Orange Love - pakiety konwergentne

Stabilnie rośnie liczba klientów pakietów konwergentnych dla domu. W III kwartale przybyło 16 tys. użytkowników Orange Love, a łączna ich liczba zwiększyła się do 1,594 mln (o 4 proc. rok do roku).

Spośród wszystkich klientów usługi telewizyjnej Orange, 839 tys. stanowili właśnie klienci konwergentni, czyli posiadający także co najmniej jedną inną usługę tego operatora, np. internet (spadek o 4 tys. kwartał do kwartału) - w ramach Orange Love z telewizją.

Telefonia komórkowa

W tempie 4 proc. rok do roku rośnie liczba klientów abonamentowych mobilnych usług głosowych. W minionym kwartale przybyło ich 57 tys., co dało wynik 8,666 mln na koniec września br. Z prepaidu Orange Polska korzystało na koniec września br. 5,451 mln osób (kwartalny spadek o 140 tys.).

Wyższe ARPO

Jak informuje Orange, zainteresowanie szybszymi opcjami światłowodu, bogatszymi pakietami usług, oferującymi więcej za więcej, przełożył się także na wzrost przychodu na jednego klienta (ARPO) z poszczególnych, kluczowych usług telekomunikacyjnych, do 115,60 zł.

Wyniki finansowe

Jak informuje operator, bezprecedensowy, niemal dwukrotny wzrost kosztów energii w porównaniu z III kwartałem ub.r. firma zdołała zrównoważyć z nadwyżką wzrostem przychodów z kluczowych usług, a także oszczędnościami. Dzięki temu rentowność operacyjna EBITDAaL wzrosła o niemal 4 proc. rok do roku do 822 mln zł w trzecim kwartale (podobny wzrost firma osiągnęła także łącznie za pierwsze 9 miesięcy, do 2,342 mln zł).

Jak dodaje, na przychody za minione 3 miesiące, w wysokości 3,123 mld zł, pozytywnie wpłynęły m.in. rosnące przychody z kluczowych usług telekomunikacyjnych (+5 proc. rok do roku), kolejny bardzo dobry kwartał w usługach ICT dla biznesu (wzrost przychodów o 23 proc. rok do roku). Dzięki skutecznym akcjom komercyjnym, o 17 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku wzrosły przychody ze sprzedaży urządzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...