reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Zielone I love You” na kanale TVP1

dodano: 2022-10-29 14:40 | aktualizacja: 2022-10-29 23:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka „Zielone I love You” W niedzielę, 30 października br. o godz. 18:20 na kanale TVP1 wyemitowany zostanie premierowo koncert Rafała Brzozowskiego „Zielone I love You”. Jak zapowiada nadawca, przeniesie on widzów w klimat złotych lat swingu. W programie artysta powróci do inspiracji, które drzemią w nim od dziecka i które ukształtowały jego muzyczną wrażliwość. Koncert „Zielone I love You” promuje najnowszą płytę Rafała Brzozowskiego, gospodarza emitowanego w stacji TVP1 teleturnieju „Jaka to melodia?”.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Zielone I love You”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To, co dzisiaj zaśpiewam, będzie zupełnie inne niż repertuar, z którym się państwu kojarzę. To wypadkowa moich osobistych przeżyć i młodzieńczych marzeń

- mówi Rafał Brzozowski.


Inspiracją dla Rafała Brzozowskiego była twórczość takich artystów jak: Frank Sinatra, Tony Bennett, Herbie Hancock, czy Nat King Cole. Złote lata swingu. To właśnie z tego klimatu i z tej estetyki Rafał Brzozowski na nowej płycie czerpie inspirację.

- Ta płyta i ten koncert to moje historie, moje osobiste doświadczenia, które w muzyczne perełki zmienili dwaj panowie: Tomek Szczepanik, który skomponował muzykę, i Maciek Jadowski, który napisał teksty. „Zielone I Love You” to płyta i koncert trzech facetów. Jeden włożył w nią swoje życiowe doświadczenia, drugi je poetycko opisał, a trzeci zamknął w swingowych klimatach

- podkreśla artysta.


Jak czytamy w komunikacie, utwory, które powstały z tego połączenia, składają się na intymny portret mężczyzny po czterdziestce, który z dystansem spogląda na swoje dotychczasowe życiowe doświadczenia: wzloty, upadki, osiągnięcia, porażki, fascynacje, rozczarowania, a wreszcie miłość. Właśnie to uczucie jest motywem przewodnim koncertu i płyty „Zielone I love You”.

Specjalnie dla widzów koncertu „Zielone. I love You” Rafał Brzozowski przygotował kilka muzycznych niespodzianek. Pierwsza z nich to autorska interpretacja piosenki „My Way” Franka Sinatry.

- Ta piosenka doczekała się wielu przekładów i wykonań, ja postanowiłem sięgnąć do oryginału

- mówi wokalista.


Kolejny muzyczny prezent to piosenka „Tak blisko”, którą podczas koncertu widzowie usłyszą w nowej, swingowej aranżacji. 

Rafałowi Brzozowskiemu na scenie towarzyszyć będzie zespół instrumentalny polskich muzyków estradowych i jazzowych pod batutą Grzegorza Urbana. Za całokształt kompozycji, aranżacji i produkcji muzycznej odpowiada Tomasz Szczepanik. Teksty utworów napisał Maciej Jadowski. Koncert wyreżyserowała Beata Szymańska-Masny.

Rafał Brzozowski jest gospodarzem programu „Jaka to melodia?”, emitowanego na kanale TVP1 (więcej tutaj).
 
Rafał Brzozowski (w środku) podczas koncertu „Zielone I love You”, foto: Paulina Breitkopf
Rafał Brzozowski (w środku) podczas koncertu „Zielone I love You”, foto: Paulina Breitkopf


„Zielone I love You” - emisja w niedzielę, 30 października 2022 roku o godz. 18:20 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...