reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraiński DOM TV kończy z SD na zawsze?

dodano: 2022-11-01 09:54
autor: RO | źródło: satkurier.pl

DOM TV Ukraiński kanał DOM TV zakończył simulcast transmisji SD i HD na satelicie Astra 4A (4,8°E), rezygnując z tej pierwszej. 31 października br. dobiegła końca transmisja z częstotliwości 12,130 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S). To bardzo ważna informacja dla użytkowników starszego sprzętu, którzy utracili możliwość odbioru kanału drogą satelitarną.

Телеканал ДОМ
DOM TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Działania w kierunku całkowitego przejścia na HD były już podejmowane wraz z początkiem 2022 roku. Szybko okazało się, że były to tylko prace przygotowawcze. Nadawca ostatecznie wznowił przekaz MPEG-2/SD w multipleksie DVB-S, aby nie utracić odbiorców, zwłaszcza we wschodniej części Ukrainy, gdzie wojna z Rosją trwa już wiele lat.

DOM TV to państwowa stacja telewizyjna z Ukrainy, działająca od 1 marca 2020 roku - początkowo tylko cyfrowo z nadajników naziemnych na wschodzie kraju. Celem działalności jest komunikacja z odbiorcami, którzy od 2014 roku żyją w warunkach konfliktu zbrojnego we wschodniej Ukrainie. Dla tej grupy widzów nadawca zapewnia bieżące informacje oraz rozrywkę na najwyższym poziomie. Projekt jest obsługiwany przez Multimedialną Platformę Zagranicznej Radiofonii Ukrainy i uczestniczą w nim również prywatne grupy medialne.

Migracja do nowszej transmisji MPEG-4/HD w standardzie DVB-S2 wiąże się z utratą części widzów, którzy nie zdążyli dostosować swoich instalacji odbiorczych, tzn. wymienić odbiornik na HD. Brak informacji, ilu widzów utraciło DOM TV z powodu przejścia na HD. Powrót do SD jest oczywiście niewykluczony, a kolejne decyzje mogą zostać podjęte po konsultacjach z innymi uczestnikami rynku medialnego, jak również z samymi widzami.

Parametry techniczne DOM TV HD:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B2 (11,747 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 3/4;  DVB-S2 / 8PSK)

ID: DOM TV
PID V: 6151 (MPEG-4 / HD)
PID A: 6152 (ukr)
PID PCR: 6151
SID: 7615
PID PMT: 7615
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału DOM TV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...