reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dożd rusza w HD FTA na całą Europę

dodano: 2022-11-01 10:48 | aktualizacja: 2022-11-01 11:41
autor: RO | źródło: satkurier.pl/360tv

Dożd TV Dyrektor generalna rosyjskiej, niezależnej telewizji Dożd, Natasza Sindiejewa, znalazła się na liście agentów zagranicznych. Ministerstwo Sprawiedliwości Rosji wpisało do rejestru też kilku innych dziennikarzy stacji zablokowanej przez rosyjskie władze w marcu br. za mówienie prawdy o wojnie na Ukrainie. Na tle kolejnych represji wokół Dożda, nadawca rozpoczyna bezpłatny przekaz satelitarny na całą Europę z satelity Astra 4A (4,8°E).

tvrain.ru
Dożd TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
1 listopada 2022 r. kanał Dożd pojawił się na tp. B35 o częstotliwości 12,380 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK). Przekaz ma identyfikację TV Rain HD i jest nieszyfrowany (FTA) w kodeku wideo MPEG-4/H.264 i rozdzielczości obrazu HD. Tą samą pojemność wykorzystuje kanał Biełsat TV, który z kolei jest blokowany przez władze Białorusi.

Po wycofaniu działalności z Rosji w marcu br., Dożd wznowił nadawanie kilka miesięcy później w Internecie. Wcześniej uzyskał zgodę Łotewskiej Krajowej Rady ds. Mediów Elektronicznych. Nadawca nadaje z kilku oddziałów w Europie, ale główne centrum nadawcze znajduje się w Rydze na Łotwie. Stacja w nowej odsłonie produkuje kilka godzin programu, koncentrując się na analizach bieżących wydarzeń. Resztę czasu wypełniają powtórki.

Dożd zamknięto w Rosji za stworzenie "nastroju paniki" wśród ludzi i "stworzenie przesłanek do masowych naruszeń porządku publicznego i bezpieczeństwa publicznego". Chodzi oczywiście o rosyjski atak militarny na Ukrainę i sposób przekazywania o tym informacji, zwłaszcza mówienie wprost o wojnie, a nie używanie wygodnej dla Kremla narracji "specjalna operacja wojskowa".

Nowe parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B35 (12,380 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S / QPSK)

ID: TV Rain HD
PID V: 221 (MPEG-4 / HD)
PID A: 222
PID PCR: 221
SID: 220
PID PMT: 220
Kodowanie: brak ( FTA )
 
Przekaz kanału TV Rain HD (Dożd)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...