reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Andrzej Twarowski przeszedł do Viaplay

dodano: 2022-11-02 11:58 | aktualizacja: 2022-11-02 14:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Andrzej Twarowski Viaplay Group Potwierdziły się nieoficjalne informacje z września - Andrzej Twarowski z początkiem listopada br. dołączył do ekipy platformy streamingowej Viaplay. Wcześniej ten dziennikarz sportowy pracował w sportowej redakcji CANAL+. Andrzej Twarowski specjalizuje się komentowaniu meczów angielskiej Premier League.

Viaplay Group
Andrzej Twarowski Viaplay Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Andrzej Twarowski będzie w Viaplay komentował mecze angielskiej Premier League oraz współtworzył magazyn poświęcony tej lidze. Zadebiutuje w czwartek, 3 listopada w studiu Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, a w niedzielę, 6 listopada od godz. 13:00, wspólnie z Michałem Zachodnym, skomentuje derby Londynu, mecz Chelsea vs Arsenal.
 

– Cieszę się, że wracam do pracy przy najlepszej lidze świata. Cieszę się również bardzo z nowego zawodowego wyzwania – mówi Andrzej Twarowski.

– To wielka radość witać w zespole Andrzeja Twarowskiego. Budując redakcję sportową walczymy zawsze o najlepszych. O dziennikarzy z talentem, pasją, wiedzą, gotowych na spróbowanie czegoś nowego. Widz musi czuć, że dziennikarz żyje sportem, który relacjonuje. Mamy w Viaplay zespół pasjonatów, którzy lubią pracować razem, kochają sport i bardzo dbają o widza. Andrzej będzie idealnym wzmocnieniem tej grupy – podkreśla Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce.

Andrzej Twarowski pracował w CANAL+ od połowy lat 90.
Komentował m.in. mecze ligi angielskiej i prowadził magazyn „Liga+”, a później „Liga+ Extra”. Dziennikarz odszedł z CANAL+ w listopadzie 2017 roku, wraz z Tomaszem Smokowskim. W międzyczasie przez krótki czas zaangażowany był w projekt radia internetowego ZapinamyPasy.pl, które zostało jednak zamknięte. Andrzej Twarowski wrócił do CANAL+ w lipcu 2018 roku.

Andrzej Twarowski prowadził od czerwca 2020 roku w CANAL+ Sport magazyn piłkarski „Jej Wysokość Premier League”. Jednak w sezonie 2022/23 gospodarzem poniedziałkowego programu został Przemysław Rudzki.

Jak wiadomo, CANAL+ stracił prawa do transmisji Premier League i teraz mecze Premier League są transmitowane w Viaplay. Co prawda, CANAL+ pozyskał sublicencję do dwóch meczów każdej kolejki, ale transmisje są opatrzone komentarzem Viaplay.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...