reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Rysa” na kanałach Polsat 2 i Polsat Seriale

dodano: 2022-11-05 04:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” W sobotę, 5 listopada br. o godz. 23:00 w telewizji Polsat Seriale, a w kolejnych dniach w stacji Polsat 2, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. polskiego serialu „Rysa”, który powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat Plus, a za produkcję którego odpowiadał Endemol Shine Polska. Grają Julia Kijowska, Zuzanna Zielińska, Maria Pakulnis, Kinga Preis, Malwina Buss, Sylwia Juszczak, Łukasz Konopka, Janusz Chabior, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik i Zbigniew Zamachowski. Dodajmy, że 2. sezon tego serialu, zatytułowany „Układ”, emitują obecnie kanały AXN Black i AXN White.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Rysa” to adaptacja pierwszej z serii powieści autorstwa Igora Brejdyganta. Połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także opowieść o kobiecie, która z całych sił stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć?

W 2021 roku „Rysa” otrzymała nominację do „Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł” - w kategorii: „Najlepszy filmowy serial fabularny”.

Serial „Rysa” będzie emitowany w soboty, od 5 listopada br., o godzinie 23:00 po dwa odcinki na kanale Polsat Seriale oraz w nocy z czwartku na piątek (od nocy z 10 na 11 listopada br.) o godzinie 0:00 w stacji Polsat 2 (po jednym odcinku). Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie kanałów AXN Black i AXN White (należące do firmy Antenna Group, a wcześniej do Sony). Drugi sezon tego serialu, zatytułowany „Układ”, emitują aktualnie stacje AXN Black i AXN White (więcej tutaj).

„Rysa” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 23:00 na kanale Polsat Seriale

Stołeczna policjantka, 38-letnia Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska), jest kobietą po przejściach. W przeszłości była narkomanką. Niestety, od niedawna znów sięga po marihuanę. Prywatnie jest w związku z Piotrem Wasilewskim (Maciej Zakościelny) - szefem agencji reklamowej. Pewnego dnia przełożony, inspektor Leon Stasiak (Zbigniew Zamachowski), oddelegowuje ją do wyjaśnienia sprawy zabójstwa kloszarda. Pomaga jej aspirantka Agata Wójcik (Zuzanna Zielińska). Na miejscu zbrodni pracuje już patomorfolog, doktor Grażyna Walińska (Kinga Preis). Udaje się ustalić, że ofiarę pchnięto ostrym narzędziem, a sprawcą był prawdopodobnie mężczyzna. Monika w kostnicy ma nagły atak paniki, przez chwilę wydaje jej się, że już kiedyś znalazła się w podobnych okolicznościach, widziała martwe ciało z podobnymi obrażeniami. Brzozowska zaczyna terapię u psychologa, doktora Zimeckiego (Janusz Chabior). Tymczasem dochodzi do kolejnej, bardzo podobnej zbrodni. Badając sprawę, Monika odkrywa, że ślady prowadzą do niej samej. Cierpiąca na zaniki pamięci kobieta zostaje wplątana w niebezpieczną grę.

Odcinek 2.
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 5 na 6 listopada br. o 0:00 na kanale Polsat Seriale

Niedaleko pubu Tęcza zostają znalezione zwłoki. Zamordowany mężczyzna to milioner Mariusz Kolowski. W jego kalendarzu Monika znajduje trop prowadzący do zamordowanego wcześniej kloszarda. Obie ofiary zostały zabite w ten sam sposób. Prywatnie Brzozowska umawia się na kolejną wizytę z psychoterapeutą, doktorem Zimeckim. Tym razem otwiera się przed nim bardziej. Wkrótce do Moniki dzwoni tajemnicza kobieta. Prosi o spotkanie i rozłącza się. Monika znów traci przytomność. Po ocknięciu się ustala, że na kurtce ma ślady krwi, a w telefonie wiadomość o Elżbiecie. Nie wie, kim ona jest. Tymczasem policja dostaje wiadomość o kolejnym morderstwie.
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Rysa” - sezon 1., emisja w soboty (od 5 listopada 2022 roku) o godz. 23:00 na kanale Polsat Seriale. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji AXN Black i AXN White, a wkrótce kanału Polsat 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...