reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Heart of Europe 2022” - festiwal TVP

dodano: 2022-11-15 11:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe” W dniach 14-17 listopada br. w Warszawie, w formie hybrydowej, odbędzie się 2. „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe”, którego organizatorem jest TVP. O wygraną zawalczą m.in. „Babilon. Raport o stanie wojennym”, „Marusarz - Tatrzański Orzeł”, „Dom pod Dwoma Orłami”, „Tylko wiatr”, „Figu Migu na planecie Czochras” i „Save Ukraine - #StopWar”. W ramach wydarzenia odbędzie się także „Forum koprodukcyjne”. Relacje z festiwalu („Heart of Europe - Kronika”) i galę finałową („Heart of Europe - Gala”) będzie można oglądać na kanale TVP Polonia.

TVP „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ruszyła druga edycja „Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe”, organizowanego przez Telewizję Polską. W wydarzeniu bierze udział 13 telewizji publicznych i niemal 150 twórców, producentów i przedstawicieli nadawców z Europy Środkowo-Wschodniej.

- Chcemy, żeby dzięki temu festiwalowi widzowie, nie tylko z Polski, ale z całego regionu, poznawali wzajemnie swoje produkcje, bo mamy bardzo dużo wspólnych tematów. Mamy bardzo dużo takich elementów kulturowych, które nas łączą i są zrozumiałe dla widzów z tej części Europy, a chcemy, aby były one rozpoznawalne szerzej na świecie

- tak o roli wydarzenia mówił Marek Solon-Lipiński, dyrektor do spraw współpracy międzynarodowej TVP i koordynator „Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego Heart of Europe”.


Do II edycji festiwalu zgłoszono 100 produkcji nadawców z Polski, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy oraz Węgier. Konkurs obejmuje pięć kategorii: „Film fabularny”, „Serial”, „Film dokumentalny”, „Dzieci i młodzież” i „Digital”. Dla każdej z kategorii powołano odrębne jury. Składy poszczególnych zespołów jurorskich są złożone z twórców, producentów, scenarzystów i ekspertów z telewizji publicznych z Europy Środkowo-Wschodniej.

Telewizja Polska zgłosiła swoje propozycje we wszystkich kategoriach konkursowych. Nominowane zostały: w kategorii „Film fabularny” - „Babilon. Raport o stanie wojennym” (więcej tutaj) oraz „Marusarz - Tatrzański Orzeł” (więcej tutaj i tutaj), oba w reżyserii Marka Bukowskiego, w kategorii „Serial” - „Dom pod Dwoma Orłami” Waldemara Krzystka (więcej tutaj), w kategorii „Film dokumentalny” - „Tylko wiatr” Zofii Kowalewskiej, w kategorii „Dzieci i młodzież” - serial „Figu Migu na planecie Czochras” w reżyserii Anny Piksy, oraz w kategorii „Digital” wydarzenie medialne „Save Ukraine - #StopWar”, wyreżyserowane przez Cypriana Ziąbskiego, stworzone wspólnie z ukraińskimi telewizjami - publicznym nadawcą Suspilne i prywatną telewizją 1+1 (więcej tutaj).

Od 14 do 30 listopada br. można bezpłatnie oglądać biorące udział w festiwalu produkcje na platformie heartofeurope.tvp.pl. Są one dostępne w oryginalnych wersjach językowych z napisami w języku angielskim. Dodatkowo na stronie festiwalowej oraz na polonia.tvp.pl i na profilach festiwalu w mediach społecznościowych publikowane będą eksperckie wywiady i panele dyskusyjne, w których swoją wiedzą w zakresie tematyki mediów i współczesnych wyzwań dla telewizji dzielić się będą twórcy i zaproszeni goście specjalni. Relacje z przebiegu festiwalu od 14 do 16 listopada br. można będzie oglądać w stacji TVP Polonia o godzinie 22:35 („Heart of Europe - Kronika”).

W ramach wydarzenia odbędzie się także „Forum koprodukcyjne”, którego celem jest możliwość nawiązania współpracy koprodukcyjnej przedstawicieli państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jego uczestnikami są twórcy, specjaliści do spraw sprzedaży i zakupów licencji, przedstawiciele instytutów filmowych, telewizji publicznych, filmowych funduszy regionalnych, a także polscy producenci i przedstawiciele działów produkcji i działów programowych Telewizji Polskiej.

„Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe” zakończy się w czwartek, 17 listopada br. uroczystą galą wręczenia nagród, którą będzie można zobaczyć na antenie kanału TVP Polonia od godziny 20:05 („Heart of Europe - Gala”) oraz na stronie internetowej heartofeurope.tvp.pl (więcej tutaj).

„Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe 2022” - emisja na kanale TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...