reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Polonia wraca do naziemnej telewizji w Polsce

dodano: 2022-09-20 06:46 | aktualizacja: 2022-09-20 14:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Polonia Od wtorku, 20 września br. w ramach multipleksu testowego DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (MUX TVP) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w Polsce dostępny jest kanał TVP Polonia HD. W ofercie stacji widzowie zobaczą takie programy, jak: „Kamperem po południu”, „Polacy to wiedzą!”, „Przystanek Ameryka”, „Kierunek Zachód”, „Magazyn z Wysp”, „Wilnoteka”, „Studio Lwów”, „Wschód”, „Polonia 24”,„Informacje kulturalne”, „Sądy, przesądy”, „Co dalej?”, „Zakochaj się w Polsce!”, „Na ratunek ogrodom”, „Korona Gór Polski”, „Architektura Podhala” i „Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe”.

TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program TVP Polonia w jakości HD i standardzie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC dostępny jest bezpłatnie dla widzów w całym kraju na pozycji numer 19 na pilocie. Jest to powrót stacji TVP Polonia do naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce - do lutego br. była ona dostępna w ramach testowego multipleksu Telewizji Polskiej (więcej tutaj), a w przeszłości w multipleksie trzecim (MUX 3) (więcej tutaj i tutaj).

Dodajmy, iż w ostatnim czasie kanał TVP Polonia pojawił się w ogólnokrajowym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Litwie (więcej tutaj).

Jesienią br. TVP Polonia zaprasza na kontynuację serii „Kamperem po południu”. To magazyn społeczno-kulturalny o charakterze podróżniczym, ukazujący życie, wydarzenia i inicjatywy Polaków zamieszkujących w krajach położonych na południe od Polski (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia). Karol Gnat, historyk i dziennikarz, podróżuje wraz z ekipą kamperem, odwiedzając środowiska polonijne; opowiada o inicjatywach podejmowanych przez Polaków za granicą, a ze swoimi gośćmi rozmawia m.in. o powodach, dla których oni lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską (więcej tutaj).

Nie zabraknie również kolejnych odcinków teleturnieju „Polacy to wiedzą!” oraz kontynuacji serii: „Przystanek Ameryka”, „Kierunek Zachód” czy „Magazyn z Wysp”.

We wtorki TVP Polonia zaprasza na nowe wydania „Wilnoteki” i „Studia Lwów” - magazynu o szczególnym znaczeniu w kontekście wojny toczącej się w Ukrainie (więcej tutaj). Wojna Rosji z Ukrainą jest także ostatnio głównym tematem cyklicznego programu „Wschód”. Realizowany jest on na Kresach, terenach Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej. Przybliża mieszkańcom naszego kraju miejsca urodzenia ich przodków, pokazuje historię krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości, pozostały groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Dla młodego pokolenia ten program to prawdziwa lekcja historii. Audycja łączy Kresowian porozrzucanych po całym świecie.

Na antenę powróci również program „Polonia 24”. Bieżące wydarzenia z życia Polaków na obczyźnie relacjonować będą: Klaudia Carlos, Agata Konarska, Paulina Drażba, Grzegorz Miśtal i Przemysław Toczek (więcej tutaj).

W jesiennej ofercie kanału TVP Polonia widzowie znajdą także programy kulturalne i publicystyczne, m.in. „Informacje kulturalne” (więcej tutaj i tutaj), „Sądy, przesądy”, magazyn „Co dalej?”, a także serię podróżniczą „Zakochaj się w Polsce!” (więcej tutaj). Pojawią się również nowe produkcje, takie jak „Na ratunek ogrodom”, „Korona Gór Polski” oraz „Architektura Podhala”.

W listopadzie br. kanał TVP Polonia zaprosi widzów do udziału w „Festiwalu Produkcji Telewizyjnej Heart of Europe”. Ceremonia otwarcia, łączenia ze studiem festiwalowym oraz transmisja gali zamknięcia nadawane będą tylko w stacji TVP Polonia (więcej tutaj i tutaj).

TVP Polonia w marcu 2023 roku będzie obchodziła trzydziestolecie nadania pierwszego sygnału. W 2020 roku uruchomiono kanał TVP Polonia HD - wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...