reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

2,5 roku więzienia za sprzedaż pirackich dekoderów

dodano: 2022-11-14 14:41
autor: HP | źródło: PIPCU/TF

Powell pirat dekoder London police 360px Brytyjski pirat, który zarobił ponad 2 mln funtów na sprzedaży nielegalnych dekoderów, które umożliwiały kupującym oglądanie treści telewizyjnych premium bez abonamentu, trafił do więzienia. Angielski sąd skazał go na 2,5 roku więzienia.

PIPCU/TF
Powell pirat dekoder London police 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2013 roku Halton Mark Anthony Powell z Hornchurch we wschodnim Londynie założył spółkę Droidsticks Ltd. i sprzedawał pirackie dekodery za pośrednictwem swojego sklepu, strony internetowej i rynku internetowego. Dochodzenie przeprowadzone przez Policyjną Jednostkę ds. Przestępczości Własności Intelektualnej (PIPCU) policji City of London ujawniło, że Powell zarobił 2 344 949 funtów na sprzedaży za pośrednictwem rynku internetowego. Okazało się, że Brytyjczyk próbował ukryć nielegalny charakter swojej działalności, ukrywając dowody na to, że sprzedawał produkty wstępnie skonfigurowane do streamingu płatnych brytyjskich kanałów Sky Sports i Sky Cinema z oferty platformy Sky UK.

23 sierpnia 2022 r. w sądzie Southwark Crown Court pirat przyznał się do dostarczania artykułów do wykorzystania w oszustwie. 11 listopada 2022 roku został skazany na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności przez ten sam sąd.

Dochodzenie zostało wszczęte w marcu 2015 r. po tym, jak rynek internetowy w Wielkiej Brytanii wskazywał, że duża liczba podejrzanych dekoderów została sprzedawana za pośrednictwem konta należącego do spółki Droidsticks. Firma sprzedawała dekodery z fabrycznie załadowanym oprogramowaniem zwanym „Droidsticks Wizard”, które umożliwiało użytkownikom instalowanie dodatków w celu uzyskania dostępu do kanałów sportowych i filmowych Sky, a także innych treści telewizyjnych premium. Dekodery zawierające to oprogramowanie w punkcie sprzedaży są nielegalne.

Powell został aresztowany przez funkcjonariuszy PIPCU, którzy przejęli 1300 dekoderów z magazynu i kolejne 121 dekoderów ze sklepu Powella. Przegląd konta bankowego Powella wykazał, że zarobił łącznie 2 344 949 funtów ze sprzedaży 24 515 dekoderów.

 

Źródło: troypoint.com  torrentfreak.com  police.uk

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...