reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Lokalne wersje BBC One zostaną przełączone do HD

dodano: 2022-11-24 12:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: BBC/satkurier.pl

BBC One W 2023 roku regionalne wersje BBC One dla Anglii zostaną przełączone w usługach Sky, Freesat, Freeview i YouView do rozdzielczości HD. W przypadku dystrybucji satelitarnej będzie to oznaczało całkowite wyłączenie wersji SD BBC One na Astrze 2E (28,2°E).

BBC One


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wkrótce widzowie w Anglii będą mogli oglądać BBC One HD bez konieczności przełączania się na obecne wersje w standardowej rozdzielczości w celu oglądania lokalnych programów. Brytyjski nadawca publiczny planuje podnieść jakość obrazu lokalnych wersji BBC One dla Anglii do rozdzielczości HD. Tam, gdzie będzie to możliwe, regionalne wersje BBC One HD trafią na pozycje 1-101 elektronicznego przewodnika po programach (EPG) poszczególnych usług.

BBC dąży do tego, aby wdrożenie BBC One HD w Anglii dla widzów Sky, Freesat, Freeview i YouView zakończyło się do kwietnia 2023 roku.

Dodatkowo, dla widzów satelitarnych Sky i Freesat, BBC przeprowadzi migrację do HD w przypadku pozostałych swoich kanałów - BBC Two Northern Ireland, BBC Alba i BBC Parliament.

BBC nadaje już BBC One w rozdzielczości HD dla Szkocji, Walii i Irlandii Północnej drogą naziemną (Freeview, YouView) i satelitarną (Sky, Freesat).
 

- Jeszcze przed końcem wiosny przyszłego roku widzowie w Anglii będą mogli odbierać BBC One HD dla swojego regionu bez konieczności przełączania się, aby oglądać lokalne wiadomości i programy. To, w połączeniu z podniesieniem jakości kanałów BBC, które nie są obecnie dostępne na części urządzeń w HD, oznaczać będzie, że od przyszłego roku widzowie zyskają łatwiejszy dostęp i lepsze wrażenia podczas oglądania programów BBC - powiedział Kieran Clifton, dyrektor ds. dystrybucji BBC.

Wcześniej, regionalne wersje BBC One HD wprowadzono już na Sky Glass, Virgin Media Cable i Stream, a też ostatnio na TV Box Pro oraz TV Box Mini firmy BT.

Źródło: hdsatelliteupgrade.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja HD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...