reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MŚ w piłce ręcznej do 2031 roku w Viaplay

dodano: 2022-12-01 09:16 | aktualizacja: 2022-12-01 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplay/satkurier.pl

IHF Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej International Handball Federation Viaplay Group pozyskała od Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej prawa na wyłączność do transmisji aż do 2031 roku zawodów pod egidą IHF. Już w styczniu serwis streamingowy Viaplay pokaże Mistrzostwa Świata mężczyzn, których gospodarzami będą Polska i Szwecja. MŚ 2021 mężczyzn były transmitowane w TVP Sport, a MŚ 2021 kobiet w Polsacie Sport.

handball23.com/satkurier.pl
handball23.com IHF 2023 World Men's Championship MŚ 2023 Mistrzostwa Świata


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W najbliższych latach kibice piłki ręcznej będą mogli oglądać na żywo, wyłącznie w Viaplay, ponad 40 wydarzeń organizowanych przez IHF, w tym wszystkie nadchodzące turnieje finałowe Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn. Umowa obejmuje Polskę oraz Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Holandię, kraje nadbałtyckie i Wielką Brytanię.

W ramach podpisanego porozumienia już w styczniu 2023 roku Viaplay pokaże Mistrzostwa Świata mężczyzn, których gospodarzami będą Polska i Szwecja. Na Viaplay będzie można zobaczyć również Mistrzostwa Świata mężczyzn 2025 (gospodarze Chorwacja, Dania i Norwegia), 2027, 2029 i 2031, jak również Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 (gospodarze Dania, Norwegia i Szwecja), 2025 (gospodarze Niemcy i Holandia), 2027, 2029 i 2031 roku.

Viaplay ma pokazywać wybrane mecze, w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski, z polskim komentarzem, a transmisjom towarzyszyć mają programy studyjne.

Zgodnie z wykazem ważnych wydarzeń, półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne muszą zostać pokazane na antenie otwartej. Oznacza to, że Viaplay będzie musiał udzielić sublicencji na mecze reprezentacji Polski mężczyzn oraz półfinały i finały MŚ.

Dodatkowo, Viaplay zakupiło prawa do czterech kolejnych młodzieżowych (U20) oraz juniorskich (U18) Mistrzostw Świata kobiet, a także pięciu kolejnych młodzieżowych (U21) i juniorskich (U19) Mistrzostw Świata mężczyzn, Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej w 2024, 2026, 2028 i 2030 roku oraz corocznego IHF Beach Handball Global Tour. W nawiązaniu współpracy pomiędzy Viaplay a IHF pośredniczyła firma Sportfive.
 

- Ta przełomowa umowa daje nam pewność, że Viaplay będzie pokazywać piłkę ręczną w najlepszym, światowym wydaniu i na największych dla tego sportu rynkach do końca tej dekady, a nawet później. Gospodarzami wielu z nadchodzących turniejów pod egidą IHF będą kraje, w których Viaplay już teraz ma miliony widzów, co jeszcze bardziej zwiększy lokalne zainteresowanie tymi wydarzeniami. Nabyliśmy kluczowe dla nas prawa, a co więcej zabezpieczyliśmy je dla Viaplay na długi okres - powiedział Peter Nørrelund, dyrektor sportowy Viaplay Group.

- Z przyjemnością ogłaszamy, że IHF połączyła siły i nawiązała współpracę z Viaplay Group. Dzięki naszej współpracy z oficjalnym partnerem IHF w zakresie praw telewizyjnych i marketingowych Sportfive, mogliśmy zrealizować tę umowę, która pozwala nam szerzyć entuzjazm dla wydarzeń związanych z piłką ręczną w jeszcze większej liczbie krajów i dla jeszcze większej liczby widzów, a co równie ważne, z gwarancją wysokiej jakości i na długi czas - powiedział dr Hassan Moustafa, prezydent IHF.

- Viaplay jest zarówno jednym z najszybciej rozwijających się serwisów streamingowych na świecie, jak i marką, która jest prawdziwie oddana piłce ręcznej. Dzięki tej długoterminowej współpracy, Mistrzostwa Świata IHF w kategoriach seniorskich, młodzieżowych i piłce ręcznej plażowej zyskały wiarygodnego partnera, który będzie transmitował najlepsze zawody piłki ręcznej na świecie w najważniejszych dla tego sportu krajach, jak również na wschodzących europejskich rynkach, zapewniając profesjonalną i wysokiej jakości platformę dla tego sportu. Jesteśmy dumni, że udało nam się pośredniczyć w tym wyjątkowym partnerstwie - powiedział Karsten Mahlmann, wiceprezes ds. mediów, Sportfive.

Już wcześniej, poprzez osobną umowę, Viaplay Group nabyła prawa do transmisji Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn IHF w 2023 i 2025 roku w krajach nordyckich – Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka ręczna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...