reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat zamówił Flexsat - satelitę definiowanego programowo

dodano: 2022-12-01 14:26 | aktualizacja: 2022-12-01 19:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Flexsat satelita new 360px Francuski operator satelitarny Eutelsat zamówił w firmie Thales Alenia Space (Thales 67% i Leonardo 33%) nowej generacji satelitę definiowanego programowo (SDS). Flexsat (skrót od ang. flexible satellite - elastycznego satelity) został oparty na najnowocześniejszej linii produktów Thales Alenia Space „Space Inspire” (INstant SPace In-orbit REconfiguration), która umożliwia bezproblemową rekonfigurację i natychmiastową adaptację na orbicie w celu zaoferowania optymalnego poziomu obsługi klienta i maksymalizacji efektywne wykorzystanie zasobów satelitarnych.

Eutelsat/Thales Alenia Space
Eutelsat Flexisat satelita Thales Alenia Space 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Flexsat - najnowszy satelita rozszerzy zasoby orbitalne operatora Eutelsat i zapewni ponad 100 Gb/s dodatkowej przepustowości w obu Amerykach, wspierając dynamicznie rozwijający się rynek łączności. Jego wydajność, w połączeniu z wysokim poziomem elastyczności w zakresie zasięgu, alokacji przepustowości i poziomów mocy, zapewni niezrównaną jakość usług dla klientów B2B Eutelsat w zakresie rozwiązań ADVANCE typu backhauling, przedsiębiorstw, instytucji rządowych, przemysłu lotniczego i morskiego.

Będzie też mógł odbierać wspólne usługi GEO-LEO, zwłaszcza w strefach o dużej koncentracji popytu.

Oczekuje się, że Flexsat zostanie dostarczony w 2026 roku.
Nakłady inwestycyjne związane z tym programem są uwzględnione w oddzielnych wydatkach inwestycyjnych Eutelsat i skorygowanych szacunkach wolnych przepływów pieniężnych na lata 2022-23 i 2023-24. Są one również uwzględnione w finansowej trajektorii proponowanej fuzji Eutelsat i OneWeb.

Satelita Flexsat jest 6. satelitą opartym na linii produktów Space Inspire. To także 6. zamówienie na satelitę telekomunikacyjne, które firma Thales Alenia Space zdobyła w tym roku.

Eva Berneke, CEO Eutelsat, skomentowała:
 

- Wyjątkowość Flexsat sprawia, że ​​optymalizacja pojemności i rekonfiguracja usług w trakcie eksploatacji satelity, w zależności od zastosowań i obszarów pokrycia, jest szczególnie wygodna. Ten nowy satelita będzie dalej wspierał strategię rozwoju Eutelsat, mającą na celu zajęcie się dynamicznie rozwijającym się segmentem Connectivity, a także będzie w stanie wspierać wspólne usługi GEO-LEO. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować z Thales Alenia Space i jesteśmy dumni, że jesteśmy jednymi z pierwszych klientów innowacyjnej linii produktów Space Inspire.

- Zamawiając pierwszego w swojej flocie satelitę Software Defined Satellite opartego na linii produktów Space Inspire, Eutelsat po raz kolejny wyraził swoje zaufanie do Thales Alenia Space, przedłużając wieloletnie partnerstwo, naznaczone niedawno wystrzeleniem satelity EUTELSAT KONNECT VHTS we wrześniu i EUTELSAT 10B w zeszłym tygodniu

 – skomentował Hervé Derrey, dyrektor generalny Thales Alenia Space.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...