reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piracki Super Arab IPTV zapłaci milionowe odszkodowanie

dodano: 2022-12-14 13:58
autor: HP | źródło: IBCAP/Nagra

Super Arab IPTV IBCAP piractwo 360px Sąd federalny w Teksasie nakazał lokalnemu sprzedawcy usługi Super Arab IPTV zapłacić 2,1 mln dol. odszkodowania za umyślne naruszenie praw autorskich, jednocześnie nakazując usunięcie IBCAP (koalicja wiodących międzynarodowych i amerykańskich właścicieli treści, nadawców i dystrybutorzy) kanałów należących do członków organizacji z pirackiej usługi. Sprawa przeciwko Super Arab IPTV została skierowana do sądu przez członka IBCAP - platformę DISH Network, kodowaną w systemie dostępu warunkowego Nagra MA. Domena superarabiptv.com nie działa.

IBCAP/satkurier.pl
Super Arab IPTV IBCAP piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykański sąd wydał również szeroko zakrojony nakaz zakazujący dealerom i dystrybutorom sprzedaży usługi Super Arab, nakazujący dostawcom hostingu wyłączenie niektórych adresów IP używanych przez Super Arab, nakazujący rejestratorom wyłączenie obecnych i przyszłych domen używanych przez Super Arab oraz nakazujący CDN i innym dostawcom infrastruktury wykorzystywania przez usługę Super Arab.

W ramach dochodzenia IBCAP sprzedawca detaliczny z Teksasu otrzymał wiele zawiadomień o naruszeniu praw autorskich, ale zignorował je, w wyniku czego sąd uznał umyślne naruszenie i przyznał 2,1 mln dol. Sąd ustalił, że naruszenie ze strony sprzedawcy było umyślne.

- Ta sprawa jest kolejnym przykładem tego, co się dzieje, gdy lokalny dealer ignoruje powiadomienia IBCAP o zaprzestaniu działalności

- powiedział Chris Kuelling, dyrektor wykonawczy IBCAP.

- Kara w wysokości ponad 2 milionów dolarów dla osoby mieszkającej w Teksasie wzmacnia nasz powtarzany komunikat dla handlarzy usług pirackich – udział w naruszeniu praw autorskich poprzez sprzedaż usług pirackich nie jest wart ryzyka. W tym przypadku nie tylko sprzedawca został zobowiązany do zapłaty, ale także sąd wydał szeroki nakaz, który umożliwi nam zamknięcie usługi w USA, jak również wszystkich dealerów usługi. Będziemy egzekwować to zamówienie wobec dealerów usługi Super Arab, podmiotów niebędących stronami związanymi z Super Arab oraz transferu domen krytycznych dla działania usługi.


Dowody w tej sprawie zostały zebrane przez laboratorium antypirackie IBCAP we współpracy z firmą NAGRA.

- Nasze rozwiązania okazały się niezwykle przydatne w działaniach prawnych przeciwko usługom pirackim,  w tym przypadku Super Arab IPTV

- powiedział Pascal Métral, wiceprezes ds. usług antypirackich w NAGRA.

- NAGRA z przyjemnością współpracuje z IBCAP i jego członkami w dążeniu do zamknięcia piratów i nie pozostawimy żadnego kamienia na kamieniu, pomagając naszej branży w dalszej walce z piractwem.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...