reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

OneWeb kupuje 10 000 terminali Hughes LEO

dodano: 2022-12-15 13:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/Echostar/Hughes

Hughes Oneweb terminal 360px Operator satelitarny OneWeb, który jest w trakcie fuzji z francuskim operatorem Eutelsat, i do tego finalizuje harmonogram startów i kompletuje flotę satelitów, zamówił 10 tys. terminali naziemnych od firmy Hughes Network Systems należącej do EchoStara.

Hughes Network Systems
oneweb hughes terminal 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Hughes Network Systems potwierdziła zamówienie od OneWeb, mówiąc:

- Zaprojektowane i wyprodukowane przez Hughes terminale (model HL1100) obejmują elektronicznie sterowaną antenę Hughes oraz kompaktowe urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne niezbędne do aktywacji usług szerokopasmowych o dużej szybkości i małych opóźnieniach w konstelacji OneWeb. 


Terminal Hughes LEO, z solidnej i wytrzymałej aluminiowej obudowy, działa od razu po wyjęciu z pudełka, z kompaktową jednostką wewnętrzną (IDU) i zewnętrzną (ODU) samoczynnie wskazującą konstelację OneWeb. Terminal jest kompaktowy, łatwy w instalacji i optymalnie wykorzystuje możliwości systemu OneWeb w zakresie niskich opóźnień i prędkości do 195 Mb/s w dół i 32 Mb/s w górę. Mając już dostępne prototypy i trwające testy, Hughes rozpocznie produkcję terminali LEO dla OneWeb w 2. połowie 2023 roku.

Massimiliano Ladovaz, CTO w OneWeb, powiedział:

- Jesteśmy podekscytowani możliwościami płaskiej anteny Hughes i wyjątkowymi korzyściami, jakie możemy zaoferować naszym klientom. Terminale te umożliwią naszym partnerom optymalizację zalet związanych z niskimi opóźnieniami i dużą szybkością naszej sieci dzięki gotowemu, łatwemu w instalacji i obsłudze terminalowi. Hughes nadal jest ważnym i doskonałym partnerem OneWeb i jesteśmy zachwyceni tą kolejną współpracą oraz jej znaczeniem dla zapewnienia naszym klientom większej liczby opcji łączności.


OneWeb jest w trakcie fuzji z Eutelsatem.
Prawdopodobnie te naziemne terminale od Hughes dla satelitarnego Internetu z floty OneWeb będzie dystrybuował także Eutelsat i być może trafią też do Polski.

Źródło: echostar.com  oneweb.net  hughes.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...